Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
Тежко въоръжени командоси арестуваха тази седмица шефката на басейнова дирекция в Пловдив - държавен служител от средно ниво, който е назначение на ВМРО. Министърът на екологията Емил Димитров публично се възпротиви на показността и възкликна, че следващия път ще изпрати специалните сили с танковете. Главният прокурор му отговори веднага, че те едва ли работят. Между тези шеги, закачки и федербал има нещо, което е важно.
При разследването на едно престъпление се проявява адекватна репресия. Ако се налага. Извън политическия контекст на този арест, защото има и такъв, става дума за зачестилите акции на прокуратурата и тяхната експонация в медиите. Защото към този случай ще трябва да добавим и блокадата на една махала при специална полицейска операция, чийто резултат е откриването на незаконните 7 кубика дърва без печат, 4 литра ракия (това насериозно) и 7 кутии цигари без бандерол в борба с битовата престъпност и още други подобни акции. И не, това не са просто полицейски действия, защото те са наредени от прокуратурата. Има и още подобни примери с големи инвестиции на ресурс, за да се покаже твърдата ръка на новия главен прокурор.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
2 коментара
"По-добре е танковете да дойдат" о да, определено е по добре но да са на жълтите павета........ м/у впрочем имаме ли танкове в Бълг. армия??? то май и армия нямаме а един балон с жълта торбичка пълна с бг паспорти .
До коментар [#1] от "mich":
За съжаление, май футболните агитки са по-многобройни и по-добре организирани.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.