Правителствата ще трябва да освободят и пазара на труда
Управлението на прехода от извънредното положение крие много рискове


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Правителствата никога досега не са изграждали социални предпазни мрежи от калибъра на създадените заради пандемията от COVID-19. Във Великобритания по-голямата част от заплащането на служителите в принудителен отпуск идва от държавата, която харчи повече за това, отколкото за здравеопазване. Във Франция правителството допълва заплатите на мнозинството от работещите в частния сектор, чието работно време е било намалено. САЩ увеличиха помощите за безработните с 600 долара на човек на седмица, което почти утроява средното за безработица в страната. От март там са подадени зашеметяващите около 34 млн. заявления за такъв тип държавна подкрепа. Германия и Япония също подсилиха схемите за субсидии за работници в неплатен или частичен неплатен отпуск.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.