

адв. Ина Лулчева пред БНР

Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
Достоверността на една теза и на едно обвинение никога не зависи от източника. Никога не може да се твърди, че понеже един факт се заявява от определено лице, то той е неверен по презумпция. Всички факти, които се излагат от участници в едно наказателно производство например, трябва да бъдат проверени на базата на всички възможни доказателства и тогава да се достигне до извода дали те са верни, съответстват на другите факти, или са неверни, опровергават се от други факти.
Те могат да бъдат верни и защото никой не ги опровергава, защото един факт може да има само един източник - само вие да знаете това, и тогава той не спира да бъде верен. Теорията, че трябва да има двама, трима или пет свидетели, за да е вярно нещо, не се прилага в съвременния процес.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
2 коментара
Г-жа Лулчева, вероятно сте права по същество. Не съм сигурен.
В статията прави силно впечатление вашето използване на термини. Лицата не излагат факти, а твърдения. Твърденията може да бъдат подкрепени от факи. А може и да не бъдат.
Факт не може да се заявява от лице. Факт може да се установи с различни средства (ДНК анализ, свидетелски показания, пръстови отпечатъци и т.н.).
"Прокуратурата е задължена и от конституцията, и от законите да разследва всички сигнали." И да ги разследва всичките,винаги може да прекрати което си поиска разследване поради липса на данни за престъпление.Както е ставало много пъти.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход