Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
В продължение на пет години бившият банкер Цветан Василев беше използван като образ на Торбалан от управляващата коалиция и подкрепящите я прокуратура и медии. С него беше оправдаван всеки провал, а ако някой трябваше да бъде "отстрелян", веднага му беше пришиван като "партньор". След като образът на Василев се поизтърка, в същата упортеба влезе Васил Божков, който освен всичко останало от тази седмица е разследван и за държавна измяна, без конкретно да се посочи за кои точно действия.
Общото между тях е и друго - и Василев, и Божков не са се появили изненадващо като злодеи. Тъкмо обратното - те бяха грижливо отглеждани и пазени от властта, която позволи балона КТБ и двойните стандарти в облагането на хазарта. В голяма част от времето, когато двамата се радваха на изключителните си привилегии, държавата се управляваше от Бойко Борисов.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
1 коментар
Има по-голям проблем. Избирателното прилагане на закона вместо до очакваните покорност и страх у "неопрасканата" част от населението, може и ще доведе до открито и скрито противопоставяне и дори до отказ да спазват законите, т.е. до загуба на легитимност на българската държава пред гражданите , които считат държавата за превзета от прасетата/ еничарите/ вие го допълнете. Макар и невидим, това е много по-голям проблем, който рано или късно ще доведе до териториален разпад на страната. Когато достатъчно много хора не признаващи властта се концентрират на определена територия. В българската история са известни няколко такива периода - първият е при цар Борил през 13 век, когато богомилите са осъдени и прогонени от градовете. Тогава около една пета от населението ( около 200 хил души) или се изселва в планините където няма представители на властта или напуска страната. Вторият е когато 13 села населени с българомохамедани обявяват собствена държава в Централните родопи, през 1879 т.нар. Тъмръшка република, присъединена през 1886 към Османската империя и прераснала в Гюмюрджинската република след Първата световна война. Третият е след Илинденско-преображенското възстание, когато част от дейците на ВМРО решават, че поради етническата пъстрота на Македония е по-добре да създадат отделна държава , а Пиринска Македония да бъде отцепена от България.
Сега явно навлизаме в четвърти такъв период , в който едни области ще признават централната власт, а други няма да я признават. Ето защо считам Гешев не просто за недостоен и некомпетентен Главен прокурор,но и за национален предател рушащ държавността.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.