Оставката на Борисов отдавна закъснява. Десет причини защо
Третият кабинет на ГЕРБ отдавна изхарчи кредита си на доверие, а доскоршната липса на протести създаде лъжовно усещане за спокойствие
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
В центъра на София отново бият тъпани и трите срички в думата "оставка" пак са на мода. Този път на власт не е БСП, а ГЕРБ, протестите са с различен интензитет, а броят на протестиращите зависи основно от това кой брои и кого питате - от няколкостотин до над сто хиляди. И макар протестът от време на време да губи фокус, той има сравнително ясни искания: оставка на премиера Бойко Борисов и оставка на главния прокурор Иван Гешев. Доколкото втората поне за момента остава в сферата на фантазиите, първата все пак изглежда като постижима цел. Дори да се стигне до нея обаче, тя би било ужасно закъсняла.
Третият кабинет на Борисов получи повече кредити на доверие, отколкото първите два на ГЕРБ, взети заедно. Скандал след скандал и издънка след издънка, протести липсваха, а възмущението бе предимно онлайн. Има обаче поне десет причини в последните години, които ясно сочат, че Борисов отдавна е изхабил кредитния си лимит.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
12 коментара
Много точно написано! Човек с малко морал би си подписал оставката след представянето на такива аргументи, черно на бяло. Сега остава само да намерим такова същество в управляващата сбирщина.
Обективен анализ! Всяка една констатация е точно формулирана и аргументирана!
Към т. 3 бих добавила и държавното дружество "Управление и стопанисване на язовири", създадено в средата на 2018 г. с капитал 500 млн лв за /уж/спешен ремонт на над 400 язовира. Сумите се изразходват абсолютно непрозрачно, до момента няма обявена нито една общ. поръчка. Дали ще бъде извършена ревизия на това, а и на други държавни дружества, от правителството, което ги е създало и "управлява", е реторичен въпрос.
Направо смърдите на пропаганда!
А преди бяхте единственния достоверен източник!
Сбогом!
До коментар [#3] от "evgenikus":
"Сбогом!"? Ах, много ни е приятно!
До коментар [#3] от "evgenikus":
Няма да ми липсвате! Сбогом!
До коментар [#6] от "rdb41527334":
Здравейте,
Макар да смятам, че това не е от значение или правилно сравнение (никой не иска оставката на Бойко Борисов като председател на ГЕРБ), все пак е важно да уточним, че фактологически погледнато, Радан Кънев подаде оставката си по-малко от 24 часа, след като стана ясно, че не е успял да вкара партията си в парламента.
Можете да прочетете новината ни от 27 март 2017 г. тук: https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2017/03/27/2942918_radan_kunev_podade_ostavka_kato_lider_na_nova/
Поздрави,
Йоан
Точно в десетката!
ГЕРБ.. лява партия? Боже мили, това е същото, като социализма в САЩ - през 2008 наляха милиарди на отговорните банкстери от данъкоплатците ... Тук в офшорките на АД и ДП...
Дойде с обещания как ше им изцица дембелите, а свърши като техен жалък гавазин...
Поне да беше раздал лично от джипа по една банкнота от чекмеджето на
служителите от Бърза Помощ... Те не стоят магистрали, както и той... Но ще дойдат за него един ден... О, да..
Запрянов, по тази точка... В цяла Скандинавия има държавен монопол върху лотариите, продажбата на дребно на алкохол , а най-мощните банки са държавни... Както и ЕСО, телекома и водоразпределението.
Пенсии може да плаща само държавата, а всичко отстрани е доброволно и/или допълнително споразумение на ниво тристранка.
Жалкото е, че те имат бяло петно за БГ. Интересува ги повече Сомалия, Судан...
Виц
След Орешарски се сътавило правителство на ГЕРБ.
Доган си лежал на плажа Росенец. По едно време минало едно куче от НСО и облизало задника Доган. Той промърморил:
- Нека позная... ББ... !
Статията няма да коментирам. Само идеята а лявата партия. За съжаление в момента имаме само леви парии - БСП - откритото ляво, Зелените - ляво правещо се на дясно защото не иска да се асоциира с БСП, Да България - десни по душа, но леви по политика и идеи, и национал-социалисти, които се оприличават на крайно десни, но те са всъщност леви националисти. Слави Трифонов и Мая Манолова също са леви като идеи. Въпросът е - има ли разлика между целия ляв спектър, който ни се предлага и има ли партия, която ще изведе на преден план свободния пазар и свободния избор?
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.