БНР има да ви каже нещо важно
Държавното радио отново търси генерален директор, но заедно с това и отговор на въпроса каква работа ни вършат обществените медии


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Докато погледите на почти всички са насочени към парламентарните и президентските избори, на заден фон стои друг вот, който е важен за всички - за генерален директор на БНР (Българското национално радио).
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
3 коментара
Държавното радио се движи по инерция вече десетилетия наред, и звучи така, сякаш е застинало някъде в края на 80-те години на миналия век. И тримата кандидати за поста на директор заявяват, че не искат "революция" в развитието на БНР, но реално точно това е необходимо, за да може тази нафталинова, пенсионерска медиа да влезе най-после в 21-ви век. Очевидно основната стратегия и на тримата кандидати е да мишкуват в БНР и да се движат послушно по течението.
До коментар [#] от "":
Мишкуване е това, което прави с писанието си Любопитната Съседка! На кого му трябват безкрайните промени към все по-лошо и по-лошо, освен на колонизаторите, които с помощта на такива колаброционисти като нея, ни скапват живота и самочувствието!
Добре би било един блиц икономически и финансов анализ в статията. Технологична реформа, за каквато се говори в текста, се прави с пари - много пари. Нека припомня, че БНР посрещна 2020 година с 5,5 милиона лв. дефицит, а през 2021 г. правителството на предишната управляваща партия на два пъти отне от бюджета на БНР. Тези пари - в по-голямата си част - трябваше да отидат в технологични иновации. Две години, иновативните дейности в БНР са в застой, поради липсаата на далновидна държавна финансова политика за обществените медии. В допълнение, през последните повече от 12 години, БНР е било недофинансирано, което е довело до деформации в заплащането на труда в организацията и диспропорции сред различните структури. В БНР работят интелгентни и знаещи хора, които биха направили невероятни дигитални продукти (много повече от подкасти). Но с необходимите финанси. Решението е - нов модел на финансиране, което да направи организацията фактически автономна и иновативна.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.