

Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Ако 2021 беше годината, когато светът обърна вълната на пандемията, 2022 ще бъде доминирана от нуждата за приспособяване към нови реалности както в сфери, преобразени от кризата (новият работен ред, бъдещето на пътуването), така и в затвърдили се дълбоки тенденции (възходът на Китай, ускоряващите се климатични промени). Ето десет теми и тенденции, които да следите в предстоящата година.
1. Демокрация срещу автокрация. Междинните избори за Конгрес в Америка и конгресът на Китайската комунистическа партия ярко ще противопоставят техните конкурентни политически системи. Коя от тях осигурява по-успешно стабилност, растеж и иновации? Това съперничество ще се разиграва във всичко от търговията до технологичните регулации и от ваксинирането до космическите станции. Докато президентът Джо Байдън се опитва да сбере свободния свят под знамето на демокрацията, неговата дисфункционална и разделена държава е лоша реклама за постиженията си.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.