И рублите са от чужбина, Копейкин
"Възраждане" внесе проектозакон за регистър на "чуждестранните агенти" по модела на Путин
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Партия "Възраждане", чийто лидер е широко известен с прозвището "Копейкин", предложи налагане на гражданска смърт за всеки, получавал финансиране от чужбина. Законопроект за регистрация на чуждестранните агенти, внесен в четвъртък от 19 т.нар. възрожденци, предвижда всеки гражданин или "юридически субект", който през последните пет години е получил от чужбина повече от 1000 лв. годишно на каквото и да е основание, да бъде регистриран като чуждестранен агент. На него ще му бъде забранено да извършва каквато и да е дейност "по оказване на влияние върху всяка част от обществеността в България по отношение на вътрешната и външната политика" и т.н.
Това, разбира се, е тъпо. Да оставим настрана фактът, че законът е копи-пейст на мракобесния такъв, произведен от слугите на Путин в руската Дума и доближил ситуацията в Русия до тази в Северна Корея.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
9 коментара
Какъв е проблемът медиите, както депутати, съдии, министри, президента, шефове на агенции е пр. да си обявяват приходите?
Явно не всичко е за пред хората и който най-вика, вероятно има защо.
Аз съм за осветляване на зависимостите.
Политическа партия е забранено да се издържа от чужбина, а медии - може. Къде е логиката?
При това на барикадата срещу забраната за финансирането им от чужбина са именно медии, финансирани от чужбина.
Видимост на грантовете! И регистрация!
Ако успеем да зачистим обраслата пристрастно-пропагандна плесен от темата за освобождаването на имформационното поле от замисимости, ще видим, че тя е напълно адекватна. Защото медиите моделират общественото възприятие и когато са изпаднали в зависимост, настройват масата според желанието/целите на своите ктитори.
И ми е неудобно, че някога авторитетната медия, която от години е откровено издържана от чужда фондация, обвинява без доказателства в същото всички, които й го намекват.
Вечна е българската поговорка, че К не вижда гредата в своето око, а сочи сламката в чуждото.
иНформационното
Изтрит ми е коментар 1, в който пиша, че Капитал е жеското комплексиран от задължението да публикува логото на ментори си долу вляво на всяка страница.
Не е ли истина, че логото е там?
Това не говори ли за зависимостите?
До коментар [#7] от "amidala":
Принцесо, на Иван Вазов 20 онзи член 11 от Хартата на ЕС за свободата за изразяване на мнение и свобода на информацията е непознат, неприемлив и не вАжи.
Докарахме си цензура под шлифера на демокрацията.
А когато едно време ни стрижеха брадите беше тоталитаризъм, нали?
Егати жлъчната статия. И това трябвало да бъде висококачествена журналистика. А, ако законопроекта е копиран от Американския закон, какво правим ?
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.