Възходът и падението на социално отговорната корпорация
Американското правителство и институциите успяват да компенсират само част от някогашния принос на големия бизнес


Уилям Х. Джейнуей

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
В новата си книга Slouching towards Utopia икономистът Дж. Бардфорд Делонг посочва, че "индустриалните изследвания и модерната корпорация" са били ключови за радикалното увеличаване на научните и технологичните иновации, а оттам и на икономическия растеж - от 1870 г. насам. Той също така подчертава приноса на Договора от Детройт - споразумение от 1950 г. между General Motors и профсъюза на обединените работници от автомобилната промишленост, като основа на американската социална демокрация след Втората световна война. Но какво стана с огромните корпорации, които стимулираха десетилетията на растеж, докато осигуряваха здравни застраховки и пенсии за своите служители?
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
1 коментар
Мдаа , иде Швабовия посткапитализъм с основен базов доход за 90-те % гмеж доставяща си протеините от бръмбари и червеи , забавляваща се във виртуалното пространство с достъп до евтина и некачествена дрога иживееща 60-70 години и 10-те процента управляващи биомасата дългоживеещи господари ...
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.