Могат ли САЩ да направят нещо за насърчаването на демокрацията
Страната трябва да е модел за това какво може да донесат свободата и свободният пазар на хората


Джеймс Трауб

Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
Преди 40 години в изказване пред британския парламент тогавашният американски президент Роналд Рейгън подчерта, че макар "враговете на демокрацията да са усъвършенствали своите инструменти за репресии", събитията - и по специално движението "Солидарност" в Полша, са показали, че демокрацията "изобщо не е крехко цвете". След което Рейгън обяви нова политика за насърчаване на демокрацията, която да бъде провеждана от "Националната фондация за демокрация", както и институти, свързани с двете основни американски партии.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
2 коментара
Ами тъкмо заради насърчаване на демокрацията са Пети и Шести амрикански флот, 82-ра, 101-ва въздушно-преносими дивизии...
До коментар [#1] от "borodino":
Ами да, свободата не се брани само с естетични за медиите манифестации, но и с гьостерица... Шото диктаторите разбират най-вече от дебела сопа по тиквата...
Ако не е Украйна да воюва днес с агресията на Мордор, орките да бяха вече в Берлин и на Котор...разнасяйки руZкий мир..
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.