Технология за мен, не за теб
Иронично, но едва ли ново е, че сегашният техно песимизъм се рекламира най-шумно от онези, които са в челните редици на вчерашните иновации


Харолд Джеймс

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Капитализмът разчита на конкуренцията. На практика обаче този основен принцип често се нарушава, тъй като амбициозните капиталисти естествено ще се стремят да елиминират конкуренцията и да си осигурят властна пазарна позиция, от която да държат нови бъдещи конкуренти на разстояние.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
1 коментар
Преподавател по история може да разсъждава така. Ако беше писал програми за управление на машини, щеше да знае колко пъти стават фалове. И то при програма правена с най-добри намерения, машината да работи оптимално. А ако програмистът е некадърен, просто бърка, недоглежда? А ако е зложелателен? Или някой вярва, че само ангели ще пишат и използват програми?
Започнах, че преподавател разсъждава. По-точното е, че се прави на интересен и на човек с "когнитивни дефицити".
Ще има да патим
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.