Борбата на Европа със собствената й икономическа парадигма
Този предизборен за ЕС цикъл е различен с това, че еврократите, мозъчните тръстове и проевропейските национални елити не знаят какво да правят


Симоне Таляпиетра, Йеромин Цетелмайер

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Преди европейските избори дебатите за икономическата политика обикновено следват познат модел. Сред еврократите, брюкселските мозъчни тръстове и приятелски настроените към ЕС национални елити има консенсус за политиките за достигане до желаната цел, което обикновено е вариант на "все по-тесен съюз". Това означава по-задълбочен единен пазар, банков съюз, съюз на капиталовите пазари и ефективни общи действия по чувствителни въпроси чрез регулиране и, което е по-спорно, общи фискални инструменти. Основният въпрос е как да се балансират амбицията и прагматизмът, което изисква съгласуване на различни национални интереси, без да се губи посоката.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.