Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
2 коментара
Гърция има нов финансов министър, но няма никакви възможности за нова финансова политика. Трябва само да си изпълняват ангажиментите по плана за преструктуриране на дълга, за да не потопят и останалите европейски икономики. Трябват им реформи - намалявне на държавните разход и засилване на мерките са повишаване на събираемостта на данъците.. После идва фискалната дисциплина, която да ограничи трайно бюджетния дефицит и инфлацията в рамките на заложеното в договора от Маастрихт. Не го ли постигнат - връщат се в изходна позиция, но с лоши перспективи, след като са унищожени ресурсите на 2 спасителни плана. Успеят ли, това ще началото на края на криата в ЕС и всички ще се изпълнят с оптимизъм.
От поредните кадрувания във ВСС, наречени за по - благозвучно назначения, стават ясни поне две неща. Първо: едва ли има съдия в България, които да не е забавил поради някаква причина дела, като разликата е, че едни са наказани за това, а други - не, и второто е, че съдебната ни система е толкова независима от изпълнителната, колкото например държавата е независима от Лукоил - по закон е така, а всъщност е точно обратното. Въобще ни тресе як и нездрав институционализъм, при който нямат значение реформите, а статута на съвети, агенции и комисии, коя от коя е зависима или обратното. Същото е и при АДФИ и КФН, а пример за непоследователност тази седмица/и не само/ има при ДКЕВР за цената на газа, която ту се увеличава, ту ще се намалява, но разчетите пък били грешни.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.