Вечерни новини: 21 юни
Брюксел ни плаши със санкции заради турбините на нос Калиакра, ДПС иска агитация на турски език, а Гърция най-после сглоби правителство
Най-важното от света на личните финанси, пазарите и управлението на спестяванията.
"Става все по-ясно, че в медиите се водят черни кампании срещу пари и по политическа поръчка"
лидерът на ДСБ Иван Костов
Число на деня
267млрд. долара е сумата, която американският Федерален резерв реши да отпусне, за да насърчи кредитирането, разходите и икономическия растеж на САЩ
БЪЛГАРИЯ
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
2 коментара
Сигурно защото е вечер, прочетох заглавието като "вечни новини". Много интригуващо ми прозвуча! :)
Конституционният съд възстанови демократичните права на бизнеса и на наетите. Това е много добре, но решението няма обратна сила и решенията на НСТС, взети без мнението на БТПП, както и наложените на работниците без договор глоби, не се отменят. Първият законов текст в КТ на практика е ограничаване на правата на сдружаване и на свободна инициатива, което е недопустимо в съвременна Европа. Налагането на глоби на работниците без договори, освен на работодателите, създава измислена роля на държавата на някакъв защитник на не знам какви права. Всеки сам трябва да има свободата да решава и да си носи отговорността за последствията, ако се е съгласил да работи без договор. Тежестта да се докаже, че не са внесени данъци и осигуровки за трудови отношения, е на държавата. Затова проблемите на фиска не могат и не трябва да се решават чрез бюрократизация на договорните отношения. Също така се игнорира и правото на неформално договаряне - аз мога да вярвам на работодателя си, че ще ми плаща и за това да не ми е нужен писмен договор. Изобщо, колкото по-усложнено и по-формализирано законодателство, толкова по-трудно става и да се проверява за спазването му. Което мотивира все по-голяма и по-мудна администрация, невършеща много работа.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.