Новият брой:
Какво се случва в държавата

Вечерни новини: 19 март

Въвеждат се три ставки за подпомагане производството на тютюн "Басми". Международните водачи ще получават командировъчни според българското законодателство. Бившият шеф на пътния фонд Веселин Георгиев е окончателно оправдан и по второто дело срещу него

Бюлетин Вечерни новини Вечерни новини

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"

1200

студенти в 43 професионални направления търси държавната администрация за лятната си стажантска програма, обявиха от Министерския съвет. Продължителността на стажовете е от 10 до 45 работни дни през юли, август и септември.

Близо 10 000 кюрди и техни симпатизанти демонстрираха в събота във Франкфурт срещу турския президент Реджеп Тайип Ердоган и предстоящия на 16 април референдум в Турция, на който той може да получи далеч повече правомощия да управлява. Множеството скандираше "Ердоган е терорист" и "Свобода за Йоджалан". Абдулах Йоджалан е в турски затвор, след като години наред ръководеше Кюрдската работническа партия (ПКК), обявена в САЩ, ЕС и Турция за терористична организация. В дипломатическата криза между Турция и няколко европейски държави от последните дни президентът Ердоган на няколко пъти обвини Германия, че е приютила терористи и им помага. В същото време от месеци насам турската армия води сражения с кюрдски отряди в Югоизточна Турция, при които страда и цивилно население. Ръководители и депутати от партията на кюрдите в парламента са арестувани.


Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата

Всички абонаменти планове

* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.

Все още няма коментари
Нов коментар