ЧЕТИРИ ЗА ЧЕТЕНЕ
Ще има ли революция на роботите в строителството
Не подлежи на спор, че автоматизацията ще промени начина, по който хората работят, но за някои сектори на икономиката промените закъсняха. Това е напълно вярно за архитектурата, инженерството и строителството. За индустрия с близо 10 трлн. долара годишни приходи, или около 6% от глобалния брутен вътрешен продукт, представянето ѝ не е чак толкова добро. Макар че повечето сектори в строителството се радват на подобрения през последното десетилетие, все още има големи възможности за увеличаване на продуктивността. И тук идва ролята на дигитализацията, за което може да прочетете тук.
Диджеите на бъдещето пишат код
Технологичният напредък, разбира се, няма да промени единствено строителството. Но едно от неочакваните места, където промяната вече се случва, са диджей партитата. Според този текст в Wired диджеите на бъдещето няма да въртят плочи, а ще правят своята музика, пишейки код.
Стигмата върху професионалните висши училища
Всеобщото мнение в държавите по цял свят е, че дипломата от университета е ключът за успешна кариера. Поне според мнозинството родители на гимназисти. Но развитието на пазара на труда през последните години показва, че това не задължително е така и професионалните висши учебни заведения също могат да бъдат привлекателни. Повече по темата четете в The Atlantic.
Новата златна треска
В края на миналата година аукционната къща Christie’s продаде картина за малко над 430 хил. долара. Имайки предвид предишни продажби на къщата, тази не би трябвало да влезе в новинарския поток. Интересното обаче е, че картината е дело на изкуствен интелект и според този текст поставя началото на новата златна треска – AI изкуството.
ЕДНА ЗА СЛУШАНЕ
Как се мери щастието
Всеки човек измерва различно щастието. Но има и стандартизиран начин за това – World Happiness Report, който сравнява щастието в 156 държави по света и ги класира. Повече по темата чуйте в този епизод на Planet Мoney тук или долу:
0 коментара