Какво се случи през седмицата
Парламентът създаде временна комисия за установяване на фактите, свързани с доставката на суров петрол до "Лукойл Нефтохим Бургас"; Започна годишната поддръжка на тръбопровода "Северен поток 1"; Прагът за регистрация по ДДС ще се увеличи от 50 на 100 хил. лв.


Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Безотговорността и безотчетността на главния прокурор и статута на ВСС и Инспектората към него в разрез с европейските стандарти отново са основните акценти за България и в доклада на Европейската комисия за върховенството на закона в страните от ЕС за 2022г. Докладът бе обявен в сряда, а основен лайтмотив в него е констатацията, че всички посочени проблеми в съдебната система са идентифицирани отдавна.
"Продължаваме промяната" подаде документи в Софийския градски съд да бъде вписана в регистъра на политическите партии. Това стана три месеца след като на 15 април организацията проведе учредителното си събрание в Пловдив.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.