Снимка на деня: Япония отбеляза 12-ата годишнина от разрушителното земетресение и цунами
от Капитал
3634
прочитания

Възстановяването след земетресението с магнитуд 9, което опустоши префектурите Фукушима, Мияги и Ивате, напредва. Около 31 хиляди души обаче все още нямат възможност да се върнат в домовете си. Вижте как изглеждаха опустошените райони в Япония точно една година след бедствието.
Плановете за справяне с изтеклата радиация продължават да предизвикват полемика. Особено спорен е проектът за изхвърляне в океана през пролетта или лятото на тази година на радиоактивна вода от АЕЦ "Фукушима-1".
Миналата година започна изграждането на еднокилометров тунел, по който да бъдат излети събраните до момента над 1,3 милиона тона вода. Това се налага, тъй като съответните резервоари вече са запълнени на 96 процента и се очаква капацитетът им да бъде достигнат през лятото или есента.
Районът около АЕЦ "Фукушима-1" остава забранена зона. Очаква се работата по извеждането на атомната централа от експлоатация да завърши между 2041 и 2051 г.
Снимка: [Reuters]
Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
Все още няма коментари
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.