Игри на глада
Бойко Борисов заяви в интервю, че е гладувал до 30-ата си година и това предизвика вълна от разследвания


Оливър Туист - Босия

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Гладувал ли е Бойко Борисов до 30-ата си година, или лъже, че е имал беден живот по времето на комунизма. Този екзистенциален въпрос развълнува нацията след премиерското интервю по bTV в понеделник и провокира дискусии главно в социалните мрежи. Пространният разговор с премиера беше по различни теми, като една част от въпросите бяха зададени от зрители. Именно един такъв въпрос – на жена, която разказа, че живее заедно с родителите си с общо 400 лв. на месец, провокира Борис да каже, че и той е гладувал. "Аз съм се нагладувал, до 30 години съм бил като вас", отговори й премиерът.
И се впусна в спомени за "бедните" си години. Разказа как семейството му гледало 40 бройлера и зайци, за които той косял тревата. Имали и три декара нива с царевица, които копаел. Спомни си, че майка му готвела агнешко само за 24 май, а през останалото време ядял пържени яйца и картофи. " Майка ми казваше, че съм картофено момченце – всеки ден ядях картофи", заяви Борисов. Изказването му веднага предизвика множество коментари в социалните мрежи. Пръв в истинността за бедното детство на Борисов се усъмни депутатът от БСП Георги Кадиев.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
9 коментара
Танас
Рейтинг: 7905
Весело
6819:2311 май, 2015
Баце пак се унесе нещо на 30 години / 1959 набор е /може да е ял филии с мас но като пожарникар и да не лъже че е търчал по рейсО, защото баща му тогава беше шеф на 1 - ви отдел на ППО - София и имаше служебна кола.
До коментар [#1] от "Танас":
Е то гладуването е относително понятие. Един казва, че гладува когато няма парче хляб даже, друг.. когато няма всеки ден пържоли...
Борисов живее в паралелна реалност. Той е страхлив, маниакално мнителен, необразован оттам и несигурен в решенията си. Доверява се не на най-учения, а на най-влезлия под кожата му. Не е нужно да си психиатьр, за да разчетеш това от поведенческите му реакцииА за гладуването - льже, разбира се. Но това е най-безобидната от всичките му льжи.
Публикувано през m.capital.bg
Журналист,пита старец на колко години е.
–На 30 съм момче.
–Как на 30,ти си поне на 70.
–То преди 9–ти Септември живот ли беше?
Интервя от Татово време!
Боце е един оцеляващ в Игрите на глада...
Ние сме тихата публика, която се снишава доземи, щом армията/силите на реда/, застанат между Него и хората, които "го обичат"...
Тук изобщо не правя аналогия с огражденията на НС, до преди година...само, дето ние сме си все същата паплач...
Ама сериозно ли?
Много ми е смешно та чак тъжно за какво спорят нашите главчовци .
Ами ето от къде е тръгнало БОСТАН???
Публикувано през m.capital.bg
[quote#3:"D-r D"]А за гладуването - льже, разбира се. Но това е най-безобидната от всичките му льжи. [/quote]
По принцип това поколение наистина е гладувало. Икономиката на България е достигнала забележим разцвет едва около 1970, т.е. тогава хората са успели да построят комунизма.
След това са се видяли в пари, но понеже вече са били свикнали да гладуват са решили че спечелените пари трябва да се инвестират в жилища и коли. Тези две неща обаче не са могли да бъдат придобити изведнъж както е сега, т.е. не е могло да идеш в близкия автомобилен салон и да си купиш кола, нито пък да идеш при брокер и да си купиш апартамент - трябвало е да спестяваш.
Кредетиране е имало, но не знам защо са предпочитали да спестяват.
И така са продължили да гладуват в името на някаква бъдеща придобивка. В интерес на истината то не е било точно глад, а начин финансовите средства да бъдат спестени, докато основно се яде това което човек сам си произведе.
В средата на 80-те се случват три не много добри неща - на първо място хората масово се изнасят към градовете, суша и спад на цените на петрола. Т.е. финансовите инструменти за внос на храни са били ограничени, местното производство също ограничено заради недостиг на работна ръка и лоши климатични условия.
Така кой каквото е успял да произведе това си и яде, защото е било трудно да равалиш вноската си за кола или апартамент с цел да си купиш храна.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.