Да санираш с плаващ пясък

Медийна сергия

   ©  Надежда Чипева
Бюлетин Вечерни новини Вечерни новини

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"

"Да ти санират блока дано" може да стане модерно проклятие. След всички скандали за некачествени ремонти, бавни и скъпи работи накрая санирането падна буквално върху главата на някакви хора. Скелето на най-скъпия саниран блок в Благоевград се откърти и счупи прозорци и климатици на жителите му. "Интересното от разказите на очевидци е, че скелето е било свалено наполовина и е било добре закрепено", каза заместник-кметът на община Благоевград по строителство и сигурност Янко Янков, цитиран от сайта blagoevgrad-news.

Колкото добре е закрепено скелето, толкова добре е планирана т.нар. програма за саниране. Да вземем високите цени. Разследване на журналистката Мариета Иванова за санирането в Благоевград показа, че цените на саниране на сходни като РЗП и вид блокове се различават значително и са между 111 и 277 лв/кв.м. Второ, (изненада) свързани с местната власт фирми печелят поръчките. Например брат на общински съветник печели договор с общината за над 2 млн. лв., констатира Иванова.


Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
1 коментар
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    santa_claus avatar :-|
    Santa Claus
    • - 2

    Капитал с поръчковите си глупости

    Нередност?
Нов коментар