Сутрешен блок - 1 февруари
Реформата в МВР се оказа на практика фиктивна, италианските депутати си орязаха заплатите, а Меркел ще търси инвестиции за еврозоната в Китай
©
Evgeny Karandaev / Shutterstock
Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"
Максимални температури за страната днес:
Благоевград -1°
София -6°
Пловдив -8°
Варна -8°
Бургас -7°
Русе -11°
Благоевград -1°
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
4 коментара
"така и не успяха да си изяснят какви доказателства са събрани по случая и как е допуснато самоубийството на първия заподозрян Стойчо Стоев.
о в самото начало), защо изобщо се изказват и защо изобщо медиите им обръщат внимание?!?!
Това се разбра от думите на Иван Костов (ДСБ), Михаил Миков, Корнелия Нинова, Ангел Найденов (БСП) и Христо Бисеров (ДПС), които първи напуснаха над 3-часовото закрито заседание на комисията."
не защитавам МВР ама тия лекенца след като са напуснали преждевременно(най-вероятн
Меркел го удря на просия.
Иран е склоненда преговаря за Атомната си програма.Относо петролното ембаргото е категоричен,да е с ефект относно Европа-изневиделица.
Чисто матемаически изводът, че сме спасявали чуждите банки с наши пари, не е верен. За половин година са изтеглени 1 800 млн. долара, само за третото тримесечие са 2 300 млн., т.е. излиза, че преди това има нетен приход от 500 млн. Всъщност, анализът би трябвало да е за четирите примесечия на миналата година, за да се видят паричните потоци и да се направят някакви коректни съпоставки.
Втората част се отнася до регистрацията на основния собственик на нашите банки или на централата - за клоновете. Доколкото може да се приеме, че гръцките банки са с доминиращо представителство, нека се каже какво се е случило с експозициите им, но за мен са интересни и френските банки, а също и италиянската, и белгийската.
Третият елемент, който по неясни причини се пренебрегва или изпуска умишлено, е какво се случва с парите в българските по собственост банки. Знае се, че те изнасят колосални за страната ни суми навън в измислени и рискови инвестиции. Не случайно единствената банка с проблеми след въвеждането на валутния борд беше ПИБ, която е разгара на кризата се оказа държател на неликвидни облигации, и се наложи БНБ да я спасява. Но напоследък "се вдига дим" около Инвестбанк и ЦКБ, така че не е лошо БНБ да даде малко по-детайлна информация за състоянието на пртфейлите им...
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.