Сутрешен блок: 19 ноември

Планира се лимит от осем рецепти на час за всеки фармацевт, няма желаещи за мястото на Марковска, а за Европейският съюз започва седмица с трудни преговори около европейския бюджет

   ©  Evgeny Karandaev / Shutterstock
Бюлетин Вечерни новини Вечерни новини

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"

Максимални температури за страната днес:

София 10°

Пловдив 12°

Варна 13°

Бургас 13°

Русе 8°

Благоевград 16°

България


Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата

Всички абонаменти планове

* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.

2 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    unused88 avatar :-|
    unused88
    • + 2

    Стига с тази намеса на държавата в бизнеса и живота
    на хората. Това правителство показва за хиляден път,
    че освен ограничения и глупости нищо друго
    не може да сътвори.

    Нередност?
  • 2
    agrotuz avatar :-|
    тимирут'
    • + 1

    България и останалите бедни роднини в ЕС искат едно, богатите държави от северозапада - друго. Компромисът ще е там, докъдето са готови да отстъпят нетните донори в евро-бюджета. Сегашното кипърско председателство предлага орязване с около 50 000 млн. евроси, но намеренията на скандинавците са да се орежат много повече пари и да се опимизират програмните приоритети. За нас е добре фондовете да не намаляват драстично, но на тях не им е приятно българи и румънци да ги крадат "по регламент". Те са нясно, че ние сме лоши стопани на техните пари, затова предпочитат сами да си управляват парите, особено сега в кризата. Изчисленията показват, че от всеки 4 евро, получени от еврофондовете, 2,0-2,5 се влагат в инвестицията, 0,5-1,0 се прахосва и 1,0-1,5 се отклонява. Без изобщо да повдигат темата какво се прави с националното съфинансиране и как бенефициентът оправдава собственото си участие.

    Нередност?
Нов коментар

Още от Капитал