Голямото завръщане на Ивет Лалова

Българката отново е най-бързата бяла жена в света

Ивет Лалава си осигури място във финала на 100 м. на световното първенство. Стартът е днес в 15.45 ч.    ©  Reuters

Най-добрата българска спринтьорка Ивет Лалова стана седма в света на 100 метра на световното първенство в Даегу в Южна Корея. Тя пробяга дистанцията за 11,27 сек. Така тя отново стана най-бързата бяла жена в света.

Световна шампионка стана американката Кармелита Джетър, която триумфира с 10,90 сек. Втора завърши Вероника Кембъл-Браун от Ямайка с 10,97 сек. Кели-Ан Баптист от Тринидад и Тобаго спечели бронзовия медал с 10,98 сек.

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.