Съдържанието е организирано в три области, за които Капитал е полезен:

K1 Средата (политическа, макроикономическа регулаторна правна)
K2 Бизнесът (пазари, продукти, конкуренция, мениджмънт)
K3 Моят капитал (лични финанси, свободно време, образование, извън бизнеса).

Англичанинът се възползва от ранното отпадане на световния шампион Себастиан Фетел и стигна до третия си успех през сезона

1925 прочитания

© AHMED JADALLAH

Пилотът на "Макларън" Люис Хамилтън спечели Гран при на Абу Даби. Англичанинът се възползва от ранното отпадане на световния шампион Себастиан Фетел и стигна до третия си успех през сезона. След него завършиха Фернандо Алонсо и Дженсън Бътън.

Секунди след старта се получи инцидент с Фетел. Германецът, стартирал от първото място, спука задна дясна гума и въпреки това опита да стигне до бокса. Той обаче приключи състезанието си, като това беше първият му проблем с болида през 2011 г. Така Фетел пропусна възможността да изравни рекорда на Михаел Шумахер за най-много победи в един сезон - 13. Младият германец може да стигне до 12 победи, ако спечели последния старт в Бразилия.

Хамилтън поведе колоната и до края кара отлично. Англичанинът не остави възможност на съперниците си да го изпреварят и взе 17-ата победа в кариерата си. "Едно от най-добрите състезания в кариерата ми. Беше много трудно да се преборим за това класиране", каза Хамилтън. Той посвети победата на майка си, която празнуваше рожден ден.

С много добър старт Алонсо зае второто място. Най-интересна се оказа битката за третата позиция между Дженсън Бътън и Марк Уебър. Те направиха зрелищен двубой в 15-ата обиколка, когато се съревноваваха на ръба на възможностите, доближени на сантиметри един от друг.

Състезанието продължи в същия ход до заключителните обиколки. Тогава Уебър беше трети, но едва в предпоследната обиколка влезе в бокса за трети път за поставяне на задължителния втори тип гуми "Пирели" и като се върна на пистата, остана зад Бътън. Така никой от пилотите на "Ред бул" не успя да стигне до почетната стълбичка.

Фетел, който си беше гарантирал титлата, е първи с 374 точки. В последното състезание в Бразилия за второто място ще се борят Бътън (255), Алонсо (245) и Уебър (233). Хамилтън е пети с 227 точки и няма шансове за него. При конструкторите "Ред бул" е шампион, следван от "Макларън" и "Ферари". |