Apple може да атакува тв правата на Премиършип

Американската компания има пари в наличност, за да застраши Sky

Бюлетин Вечерни новини Вечерни новини

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"

Apple може би е новият играч в битката за телевизионните права на английската Висша лига, а неговото включване в конкуренцията на BSkyB може да повиши цената на продукта на повече от 3 милиарда долара на година, смятат експерти. Интересът на компанията беше анонсиран за първи път от лондонския вестник "Дейли мейл" в края на миналата седмица и беше потвърден пред Yahoo!Sports от надеждни източници.

Идеята е по този начин да се повиши интересът към Apple TV и iPad, и то може би не само на британския пазар. Настоящата сделка с BSkyB на Рупърт Мърдок и ESPN изтича през 2013 г. и е на обща стойност 5.6 милиарда долара, или 1.88 милиарда на година. Източник на "Форбс", свързан с продажбата на няколко английски клуба, твърди, че с навлизането на американския компютърен гигант драстично ще се вдигне цената на телевизионните права.


Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата

Всички абонаменти планове

* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.

7 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    normandy avatar :-|
    takeshi303
    • + 3

    Стана интересно.

    Нередност?
  • 2
    rus_h avatar :-?
    rus_h

    Да, определено доста интересна ситуация се заформя.

    Нередност?
  • 3
    bobsyn avatar :-|
    Batezuzi
    • + 10

    Интересно как Apple и Google още не са почнали да шият терлици! Но подозирам, че и тази ниша няма да пропуснат само въпрос на време е

    Нередност?
  • 4
    dgerald avatar :-|
    dgerald
    • + 1

    Английските клубове сега са богати, а след двойната цена не ми се мисли...

    Нередност?
  • 5
    politemoose avatar :-P
    Politemoose
    • + 1

    Ще се наложи всички фенове да си купят по един iPad. Тъпанарска история.

    Нередност?
  • 6
    bta avatar :-|
    bta

    До коментар [#4] от "dgerald":

    Ще се разберът под масата.

    Нередност?
  • 7
    1984 avatar :-|
    1984
    • + 1

    Цената ще се вдигне до абсурдно високи нива, новия собственик няма да може да излезе на печалба и ще фалира. Примери колкото искаш. Най-пресния с Бундеслигата и арена, които купиха правата на двойна цена и ... фалираха.

    Нередност?
Нов коментар

Още от Капитал