Непобедимите на Ди Матео

Италианският мениджър възроди "Челси" само за 53 дни

Единствената добра тактика е печелившата, а при нея целта оправдава средствата. В полуфиналите на Шампионската лига "Челси" изигра два мача срещу "Барселона", в които се бранеше от първата до последната минута, в по-голямата част от времето играеше с десет души в своето поле, но в крайна сметка успя да отстрани най-добрия отбор в света за последните три години. Лондончани са на финал след 2:2 срещу каталунците на "Камп ноу" и общ резултат 3:2.

"Знам, че се бяхме окопали дълбоко, а хората искат да гледат красив футбол, но с 10 души при оставащи 50 минути до края да се представим по този начин беше невероятно", заяви Франк Лампард, който асистира за гола на Рамиреш. С това попадение "Челси" намали резултата на 1:2, а голът на Фернандо Торес в продължението на мача отказа домакините от натиска им.

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.