Най-важното от деня. Всяка делнична вечер в 18 ч.
Това е история с носталгия, амбиция, странни съдебни решения, измама, кражба на земя, държавно финансиране и незаконно строителство в частни терени. Не, това не е сценарий за новия сезон на "Стъклен дом", но може да бъде. В него са замесени и министър, и служители в поземлени комисии, и общински служби, и съдии, а и интересни имена от българската бизнес сцена.
Историята започва през 2009 г., когато на власт идва правителството на ГЕРБ, а Свилен Нейков става спортен министър. Това е само година след като съпругата му и негов състезател Румяна Нейкова е спечелила единствената олимпийска титла за България на игрите в Пекин. В серия от интервюта в различни медии Нейков обявява: "Всички спортове си имат тренировъчни бази, само гребането няма." Изявленията му звучат автентично с оглед на успехите на Нейкова. В интервю за "Тема спорт" от 1 юли 2009 г. той казва: "Намерили сме доста добро място. Това е язовир "Пчелина". Трябва да се направи мини спортен център. Да има фитнес, на същото място да се извършва възстановяването на състезателите. Комплексът да е функционален и да може да се провеждат тренировки". Язовир "Пчелина", известен и като "Лобош", е в непосредствена близост до село Ковачевци, на което семейство Нейкови са почетни граждани. След олимпийската титла през 2008 г. Румяна Нейкова получава подарък от общината от един декар (на обявена тогава стойност от 20 хиляди евро) в центъра на селото.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
3 коментара
Местността е около язовира е много красива а районът западнал.Дано Спортното министерство разработи проекта.
Американска и японската корпорация решили да организират състезание с лодки, като символ на работа в екип. И двата отбора тренирали усилено.
Японският отбор спечелил състезанието с 1 км преднина. Американският мениджмънт решил, че на всяка цена трябва да открие причината за съкрушително поражение наели консултантска фирма. Консултантът констатирал, че японският отбор имал осем гребци и един лидер, докато американският отбор имал един гребец и осем лидера.
Така че, на следващата година, управленската структура на американския екип била напълно реорганизирана: четири лидера, три супервайзора и нова бонусна система за гребеца. Този път, японският екип спечелил с преднина от 2 км. Унижени, американците уволнили гребеца за слаби резултати и раздали на мениджърите и супервайзорите бонуси за откриване на проблема.
До коментар [#2] от "HEISENBERG":
1000+++++++++++Велико!
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход