Класиката защита срещу нападение

Защо "Ювентус" и "Барселона" се класираха на финала на Шампионската лига

Ветераните на "Ювентус" знаят как да постигат успехи
Ветераните на "Ювентус" знаят как да постигат успехи    ©  Reuters

Между 13 и 20 минути. Това беше времето, което можеше да промени историята на тазгодишното издание на Шампионската лига.

Точно 13 минути преди края на първия полуфинален мач между "Барселона" и "Байерн" (Мюнхен) нападателят на каталунците Лионел Меси откри резултата с едно от неговите гениални решения. След това разсеяната защита на германския шампион и поривът на еуфория у играчите на треньора Луис Енрике доведоха до решителната победа с 3:0. Така класирането на финала беше предрешено.

Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

• + 17

Защитата на Барса също не трябва да се подценява - аз лично мисля, че това е нещото,което Енрике подобри най-много в отбора.Атаката я оставяме без коментар.
    Юве от друга страна е далеч от отбор,който е защитно настроен. Като всеки голям отбор те се стремят да задържат топката максимално дълго и са изключително опасни, когато го правят пред вратата на съперника.
    Ще е интересен мач - два отбора обичащи да играят с топката, но и много комфортно чувстващи се,когато се защитават.Според мен повече си приличат,отколкото се отличават.Барса имат по-класни играчи от Юве и това ги прави фаворит.Но на финал няма нищо предсказуемо.