Новият брой:
Правителство с ГЕРБ?

Красен Кралев: Проблемът е, че елитният спорт разчита почти изцяло на държавата

Министърът на младежта и спорта пред "Капитал"

Красен Кралев иска спортът и бизнесът да говорят на един език
Красен Кралев иска спортът и бизнесът да говорят на един език
Красен Кралев иска спортът и бизнесът да говорят на един език    ©  Надежда Чипева
Красен Кралев иска спортът и бизнесът да говорят на един език    ©  Надежда Чипева
Бюлетин Вечерни новини Вечерни новини

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев зае поста от бизнеса, където дълги години управляваше компании в областта на публичните комуникации. Завършил Висшия медицински университет във Варна и специализирал "Мениджмънт на политически кампании" в университета на Южна Каролина, той е основател и председател на борда на директорите на MAG Communications - група агенции за интегрирани маркетингови комуникации. Преди влизането в кабинета Борисов-2 той беше собственик на медийните интернет компании "Алтернатив Медия Груп" ЕООД и "Уеб Медия Груп" АД. Бил е национален състезател  по лека атлетика и рекордьор на България на 20 км за юноши. Бронзов медалист на Балкански крос през 1986 и 1987 г. Бил е президент на футболен клуб "Черно море" от 1998 до 2001 г. и от 2003 до 2007 г.  


Четете неограничено с абонамент за Капитал!

Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.

Абонирайте се

Възползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент

2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата

Вижте абонаментните планове
5 коментара
  • Най-харесваните
  • Най-новите
  • Най-старите
  • 1
    bezhanetsa avatar :-|
    bezhanetsa
    • - 2
    • + 26

    Държавно финансиране само за масов, детски, ученически и студентски спорт. С тенденция студентския да отпадне. Федерациите да си търсят спонсори, елитните спортисти също. Стига с тези държавни представяния без резултат. минало заминлао

    Нередност?
  • 2
    sqrt avatar :-|
    Daria
    • - 2
    • + 7

    Ок проблем било че федерациите чакали от държавата, а проблем ли е краденето? Спортната зала във Варна пгълна над 2х пъти над планираното... за какво Крадев, за какво?

    Нередност?
  • 3
    _brego_ avatar :-|
    _brego_
    • + 11

    До коментар [#2] от "sqrt":

    За да бъде чесано егото на инженер Данчо Лазаров, получавайки поздравления от Ари Граса за "перфектната организация на финалите във втора дивизия на Световната лига" и на база на които поздравления и благодарности да има очи да иска още и още държавни пари за купуване на нови домакинства, с които да чеше егото си отново и така нататък и така нататък и така нататък.

    Нередност?
  • 4
    bgkurshum avatar :-|
    bgkurshum
    • - 1
    • + 14

    Това е дребен проблем.

    Истинският проблем е, че "елитният" бизнес е на хранилката на държавата, а спорта е само едно от по-публичните му проявление.

    Нередност?
  • 5
    65vesso avatar :-|
    65vesso
    • + 2

    Прост народ, слаба държава. Уважават такива като Мишо Бирата и Цветан Василев, дето им бъркат в джоба. Ама давали пари за спорта и културата. Чий пари? Вижте само какви режими харчат бюджетни пари за елитен спорт: Казахстан, Русия, Беларус и ОАЕ. Покриване на проблемите с демокрацията с хляб и зрелища/спорт. Защо Холандия и Германия са на обратния полюс по финансиране и награди, но не и по успехи? Спорта и културата са бизнес като всеки останал. Не ни трябва министерство на културата, нито на спорта. Спортния тотализатор да стане Здравен. Парите само за спортни бази в началните и средните училища, профилактични прегледи, медицинско оборудване и апаратура. Спортните федерации не да крадат парите на данъкоплатеца, а да си размърдат задниците и да предлагат качествен продукт за има някой желаение да плащат за реклама и излъчването му. Рекламата се признава за разход за данъчни цели! Какво законодателство за спонсорството, какви пет лева?

    Нередност?
Нов коментар

Още от Капитал