

Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
"На мястото на Османската империя днес има 50 различни държави. Това са десетки страни, с които имаме близки отношения и връзки, което е добра основа за бизнес."
Тунчер Кайалар е едър, гологлав мъж на около 60 години и изглежда особено впечатляващо, когато говори за исторически уроци на фона на танкерите в Мраморно море, чакащи да минат през Босфора. Кайалар е заместник-министър на външната търговия на Турция и председател на центъра за насърчаване на турския износ, но обича повече другата си, неофициална титла - архитект на новата глобална търговска стратегия на Турция. Тази стратегия трябва да извади страната от орбитата на зависимост от ЕС и да я позиционира на глобалния пазар, разнообразявайки търговските партньори. "Допреди две години най-големият ни партньор беше традиционно Германия. Сега това е Русия, с която имаме търговски оборот около 60 млрд. долара. ЕС спадна от 60 до 41% от общия ни износ, за сметка на съседните региони и на Африка", констатира Кайалар, посочвайки
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
16 коментара
Няма какво да се навира Турция в Европа. 95% от територията й е в Азия. Съответстващата част от населението й е направо в тъмна Индия. НИКАКВА ЕВРОПА! Да си кютат в Анадола с мустаците и с фереджетата си.
Ние защо нямаме "център за насърчаване на българския износ".
И Център за контрол на вноса на турски боклуци в България трябва да има.
Откакто Тургут Йозал взе властта в Турция през 80-те години, страната е във възход, а България: за съжаление в упадък, за който сме си виновни предимно ние, а не само "външните сили". Може населението на Турция като цяло да е по-ниско образовано от нащето, но за сметка на това имат политици от много по-висока класа (за мое съжаление).
Да отиват в Македония/Скопие/ - там ги чакат, най добре били през турското робство.........
Турция си е Турция, голяма страна 72 млн. на стратегическо място с много работлив народ..
А останалото са приказки, претакане от пусто в празно....
бъркаш малко тото [Анонимен | неутрално] № 7, били са добре по турско в областта Македония като втора столица на империята Солун, пристанището дето, търговия, далавера, а покрай тях са били добре и по поречието на Струма до Неврокоп включая Мелник и по Вардара до Скопие и частично Загоре по Марица Фере, та чак до Дедеагач, една от първите ж.п. линии в империята - Карабунар - Дедеагач. Що мислиш? Да върви търговията само....
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.