Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Aко получавахме по евро всеки път, когато някой европейски политик обявява, че евросъюзът се бори единно срещу кризата и прилага успешни мерки за възстановяване от нея, днес може би щяхме да сме по-богати от късметлията, уцелил джакпота на тотото в четвъртък.
За жалост непрестанните декларации за "обединена решимост", "съхранена стабилност" и "положени стабилни основи на по-силно икономическо управление" не пълнят ничий джоб, нито пък носят други впечатляващи резултати. Подобни кухи фрази чухме и тази седмица от лидерите на 27-те страни в ЕС, събрали се на редовната си лятна среща, на която трябваше да решат как ще реформират управлението на европейската икономика, така че да се постигне по-добра координация между националните политики. Това решение е изключително важно - от него зависи не само излизането от кризата, но и предотвратяването на нейното разрастване.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
2 коментара
Меркел е права, трябва дисциплина, ама франсетата обичат по ларж да го раздават, а и огромните субсидии дето получават техните пейзани значително упростяват работата на Саркози......
За Италия да не говорим, Берлускони трудно ще го подхлъзнеш на откритост и дисциплина, той обича сам да си мъти работите а и на италиянците така им харесва така че скоро дисциплина йок ......
Затова е и невъзможно без единна фискална политика (не дава гаранции но е необходима предпоставка) в целия ЕС да се търси някаква стабилност. Докато се усетят обаче може би ще е късно. Най-вече защото досегашния модел да харчиш пари спечелени от друг "член на евросемейството" е сладка работа и много трудно може да убедиш някой, че трябва да престане.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход