Дълговата криза обхвана ядрото на еврозоната
Недоверието на инвеститорите засегна френските облигации
Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Нил Уилямс, главен икономист от Hermes Fund Managers
"Проблемът точно сега е проблем на политическата воля. Мисля, че има истинско желание от страна на президента Саркози и канцлера Меркел, но те трябва да се справят със сложна политическа структура. Видяхме напредък в Италия и Гърция с напредването на кабинетите на националното единство. На този етап по-голямата европейска общност трябва да застане зад европейския проект.
Барак Обама, президент на САЩ
"Изправени сме пред системна криза, която изисква дори по-голяма ангажираност от всички и предприемане на нови мерки. Без задълбочена интеграция, конвергенция и дисциплина няма да сме в състояние да запазим единната валута. Задълбочаването на интеграцията ще изисква промени в европейските договори и затова процесът може да отнеме доста време.
Жозе Мануел Барозу, председател на Европейската комисия
Европейските дългови пазари преживяват едни от най-тежките си дни в продължаващата вече две години дългова криза. Заразата тежко поразява не само периферията, но и самото ядро на еврозоната, а ограничените опити на Европейската централна банка за овладяването й изглеждат напразни на фона на липсата на ясни политически решения.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
10 коментара
Намесата на ЕЦБ след промяна на договорите. Това е условието на Германия.
Информацията спусната към длъжниците. Гърция, Италия, Ирландия, Великобритания, Франция :-)
Доде на баба Меркел и уври главата, че ДЕФЛАЦИЯ И РЕЦЕСИЯ е по-страшното от ИНФЛАЦИЯ и ДЪЛГ, Еврозоната ще свърши........да свършва в крайна сметка- щото най-много от еврото изкяри и кяри мама Германия.
Икономиките следва да се управляват вероятно не от политици, а от експерти- икономисти и финансисти, кризите им тоже. Баба ти Меркел най-загрижена за промяна в Лисабонския договор, контрол върху националните б#джети и санкции срямо недисциплинираните държави от ЕСъд....типично за германец, докато рецесията чука на вратата и. Докато Банк ъф Игланд се чуди и мае като първа стъпка след излезналите резултати за ик. растеж в ЕС и в частност Великобритания как да налее нов кеш и то солиден, достатъчен на пазара за да запази положителния растеж на страната.
Скоро ВСВ ще ни се струва като един малък локален конфликт...
До коментар [#3] от "dol":
За да просъществува ЕС, трябва да се направи точно това. Трябва интеграция и контрол, а не като сега, всяка държава да си прави каквото си иска и накрая заради безхаберието на една 11 милионна държава да затъва 500 милионен съюз с глобални и дългогодишни негативни последствия.
До коментар [#5] от "Помак":
Бих допълнил и централизация.
Пазарите притискат, обаче европейците си обичат социализма. Е...ее де да беше жив германският им кумир - дядя Маркс да им върне увереността.
ще париии ... ще пари супата / кашата - тепърва!
До коментар [#5] от "Помак":аха, И как го виждаш да просъществува между дуржави с различно икономическо и социално ниво???? А без икономика в тези държави т.с с негативен растеж виждаш ли го изобщо да съществува като цяло и от отделни части....ЕС не е федерация, а утопия в най-далечните си идеали и като всяка утопия дълго няма да просъществува.
Айде, смърт на ЕС и еврото! Че иначе глупаци като нас никога няма сами да се откачат от него.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход