Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Франция може да загуби най-високия си кредитен рейтинг, ако лихвите по държавните й облигации продължат да се увеличават на фона на забавящ се икономически растеж. Това обявиха от агенция Moody's. Все пак рейтинговата компания уточни, че предупреждението й е в по-далечна перспектива, съобщи "Асошиейтед прес"
Френското правителство обяви редица мерки за балансиране на публичните си финанси, в опит да запази кредитния си рейтинг. Той е определящ не само за настроенията на пазарите към страната, но и за запазване на доверието към спасителния фонд за еврозоната.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
10 коментара
По закона на Мърфи- Вси4ко лошо което може да се слу4и, ще се слу4и.
До коментар [#1] от "45iv":
Не - просто рано или късно сметката трябва да се плати.
Тъи де , на Запада вси4ко им е голямо. Големи заплати, пенсии социални придобивки, големи дългове, ве4е и големи лихви.
Спука се балона за мита, че Западът е с нещо по-добър от Россия!
В тази велика страна сега се живее по-добре и България сгреши стратегически, че се свърза с китките от Брюксел!
Единственото лекарство е ограничаване на държавните разходите и приватизиране на държавни сектори. Митовете, че комуникации и енергетика не можело да бъдат частни вече ги преживяхме. Време е да осъзнаем, че нищо държавно не може да работи на печалба. Нещо повече, тъй като икономическа дейност без печалба е глупост, държавата трябва да се откаже от всяка дейност, чиято цел е печалба т.е. от всяка икономическа дейност. Всяка стока на тоя свят, всяка услуга задоволява някакви лични потребности, следователно може да бъде осигурена ако не от самата личност то от друга. Поради своята специфика на организация (държавния апарат може да се разглежда като сбор от личните идеи на държавниците) държавата не може да се грижи за това.
До коментар [#3] от "45iv":Довърши де: ... големи технологии, голяма сигурност за гражданите, голяма наука, голяма бързина и ефективност на съдебната им система, голяма покупателна способност на населението (заплати, пенсии и помощи), големи политици (криза, криза, ама успяват да си спасят икономиките).
До коментар [#7] от "gost22":За последното ще се види след поне 5-6 год. те сега тепърва ще предприемат мерки които няма да са добри за икономиките им.А за останалото , аз съм сигурен 4е ако банки по някъква при4ина запо4нат да ти дават постоянно огромни суми много скоро ще запо4нем да ти завиждаме за високия стандарт, дори навярно ще запо4неш някъкъв бизнес , които дори да е губещ няма зна4ние. И тъка десетилетия , докато в един момент банките не по4укат на вратата и си поискат парите а ти междувременно неуспяваш да покриваш дори лихвите. Ако това е пазарна икономика здраве му кажи.
[quote#8:"45iv"] ако банки по някъква при4ина запо4нат да ти дават постоянно огромни суми много скоро ще запо4нем да ти завиждаме за високия стандарт[/quote]
В при4ината е ключа. Банкерите не са хазартни типове, а заемите не са залагания. И не ги плаши с криза и крах: Германия два пъти е почнала от нулата, и е излизала на първо място — след ПСВ и ВСВ(дори са били под нулата: надника е бил две филии хляб на ден). Сега отново водят парада, като междувременно приютиха и нахраниха братята от ГДР.
Заемите за Гърция са били всъщност плащания (политици+банкери), Гърция да не мине към СССР и да му осигури военни бази в Средиземно море (защо гърците са профукали парите е друг въпрос).
Няма глупави банкери, има тънки сметки и далновидност. Същите банкери наливат в колайдера и МКС, а БАН нямат дори за парното... при4чината е важната. Открий причината, и ще разбереш, защо там "право", а тук "криво".
До коментар [#9] от "gost22":Хазартни типове са испълнявали са полити4ески поръ4ки и политиците сега трябва да намерят пари и да напълнят трезорите им.Да не говоря колко банки фалираха защото банкерите им са се държали като в казиното.Аз никога не съм казвал 4е кризата няма да отмине, но за да излезе от нея на Германия им е трябвало десетилетия и на хората през това време изобщо не им е било добре. И щом даваш тъкъв пример то сега сме в 1919 год. или в 1946год. и трябва да преживееш катарзис за да се оправиш. Освен това Германия не е независима държ. а е зависима от държави които никога няма да са Немци. Германия трябва да се надява 4е в близките год. тези държ. поне малко да станат Немци.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.