Франция взе 8 млрд. евро от пазара, но при по-лоши условия
Резултатите от емисията отразяват страховете за предстоящо намаляване на кредитния рейтинг на страната


Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Доходността по френските дългосрочни облигации се повиши в днешният търг, който е първия за тази година, провеждан от френската централна банка. Причина за това е оставащата сериозна заплаха от намаляване на кредитния рейтинг AAA на страната, което кара инвеститорите да изискват по-висока възвращаемост, за да купуват френските облигации, предаде "Ройтерс".
Пазарните страхове относно способността на еврозоната да финансира дълговете си, остават високи, а и Франция се възприема от инвеститорите като по-уязвима и податлива на заразяване от кризата, отколкото например Германия.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
3 коментара
Мдаа, ЕС все още очаква confidence fairy :)
Ще загуби рейтинга си от ААА .зле за франсетата
http://venziko.blog.bg/
Саркозето дълго време се напъва да покаже, че Франция всъщност е по-бавната от водещите, а не по-напредналата от по-изостаналите евро-икономики. Засега успя да спечели около година и половина, но май не му остава много. В момента няма икономика в света, която да заслужава ААА рейтинг дори само заради силната взаимовръзка с останалите. В глобалния пазар всички са като скачени съдове.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход