Съкращенията във военния бюджет са нужни на Америка и света
Експертът от Cato Institute Бенджамин Фридмън пред "Капитал"
Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Господин Фридмън, колко големи са в действителност предложените с новата отбранителна стратегия на САЩ бюджетни съкращения във военната сфера?
Далеч не толкова големи, колкото се твърди. Стратегията предвижда намаляването да е с около 487 млрд. долара през следващото десетилетие. Това означава, че през 2021 г. отбранителният бюджет ще е само с 8% по-малък от този за 2011 г. и това далеч не е драстична реформа. Освен това съкращенията може дори да не се случат, защото новата военна стратегия е само план, а не приет закон. А плановете често се променят – например предишните предложения за поправки във военния бюджет рядко оцеляваха в първоначалния си вид. Освен това сегашният президент Обама може и да не е президент догодина и със сигурност няма да е в Белия дом след десет години, за да види провеждането на стратегията докрай.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
2 коментара
Добро начало - от New York Times до Cato Insitute. Въпреки че не съм съгласен с повечето тези на Фридмън, по-добре е да чуеш мнение на на трезвомислещ човек, в сравнение с някой креслив левичар. Съкращаването на военният бюджет определено ще е добре за икономиката, но силата на свободния свят ще бъде силно подронена.
Ето такива хора и техните издънки ограбват България чрез ИПИ и другите предателски институции.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.