Европа - растеж чрез конкурентоспособност
Дисциплинирането на задлъжнелите е само част от работата. Европа трябва да отключи икономическия си потенциал, смята Гидо Вестервеле


Гидо Вестервеле

Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Дълговата криза се превърна в най-дълбоката криза на доверие в историята на Европейския съюз. Граждани и инвеститори се питат: прави ли Европа достатъчно, за да предотврати по-нататъшното изостряне на кризата? Ще успеем ли да трансформираме достатъчно бързо ЕС в съюз на стабилността? Не изискваме ли ние германците прекалено много от партньорите си със строгите условия за повече бюджетна дисциплина? Не пренебрегваме ли с това дори темата за растежа и конкурентоспособността в Европа?
Едно е ясно: Европа е болна от промъкналия се от десетилетия манталитет на задлъжнялост. Конкурентоспособността на някои от страните намаля значително през това време. Съчетанието от тези фактори ни спъва и тегли надолу и прави невъзможно бързото преодоляване на кризата.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
1 коментар
" Общ пазар". Временен изход от перманентната криза на монетарната система бе глобализацията. А какво следва, когато световната икономика и пазар се глобализират напълно? "Конкурентоспособност&quo t;. Нали след 30-40 години населението ще е 10 милиарда, а конкурентоспособността предполага на първо място по-малък дял на живия труд? Сплескани мозъци, които не виждат по-далече от носа си! Действията за преодоляване на сегашната криза вече залагат основите на следващата. Защото общество, макар и глобализирано, което е превърнало парите от средство в цел и от еквивалент в стока, е обречено на хроническа криза, докато не намери радикално лечение!
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.