Първите 100 дни на Марио Драги - прагматични решения и печелене на време
Новият управител на ЕЦБ опроверга очакванията, че ще ръководи консервативно
Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Миналия ноември, когато встъпилият току-що в длъжност като председател на ЕЦБ Марио Драги покани на обяд 25 изпълнителни директори на водещите европейски банки, се усещаше чувството на страх и пазарите бяха парализирани от ескалиращата криза с държавните дългове. "Важното е да се възстанови доверието", каза тогава Федерико Гицони, главен изпълнителен директор на UniCredit, пред "Файненшъл таймс", преди да замине за срещата във Франкфурт.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
3 коментара
"Макаронаджия" може да се окаже комплимент :-)
Не може да се отрече, че планът на Драги сработи. Особено като се погледне на какви нива се извършва финансирането на Италия и Испания към днешна дата. Явно е, че банките ползват кредитите и купуват суверенен дълг.
Г-н Марио Драги, каквото и да прави в рамките на свои пълномощия - не може да отстрани кризата, защото същата се развива поради наличие на конкретна държавна финансова грешка.
Днес проблемът е, че съответни държавни финансови управления не се съобразяват с разлика между качества на "Незлатни" спрямо "Златни пари" и това поведение подсигурява развитие на криза и съответни болезнени щети за хората.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход