Гърция за пореден път няма да изпълни заложените цели
Новото правителство ще трябва да се съгласи на допълнителни бюджетни съкращения, за да продължи да получава международната помощ


Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Спадът на гръцката икономика ще надмине досегашните очаквания и ще достигне 5% през тази година, съобщи шефът на Централната банка на страната, цитиран от Reuters. През март банката прогнозираше 125-милиардната икономика на Гърция да се свие с 4.5% през 2012 г., след като отчете спад от 6.9% за миналата година. Това е петата поредна година на рецесия за страната, която вече получи два пъти международна финансова помощ. Както и поредното разминаване между очакванията на правителството и реалностите в икономиката.
На годишното събрание на банката Георгиос Провопулос, който е член и на управителния съвет на Европейската централна банка, призова към стриктно придържане към реформите и фискалните задължения, поето от Гърция в замяна на спасителните заеми от ЕС и Международния валутен фонд.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
19 коментара
И новината е...?
До коментар [#1] от "krasi_kara":
Еми няма новина.......
ЕС, ЕЦБ, МВФ...за нищо не ставате...
фалит скъпи гърци :Д на гръцки "фалитакис" :Д
Дам, фалиракис отвсякъде :)
До коментар [#1] от "krasi_kara": Липсва. Просто върви медийна подготовка за 2-ра 'пострижка' :-)
Няма да фалират, най-много да излязат от ЕС и ако прогнозите на икономистите са верни, това за Гърция означава икономически растеж и преодоляване на кризата.
Защо ли не се учудвам изобщо!
и какво от това?
С огромен дълг си гласуваха бонуси за обикновения човек, а ние - отличниците пак ровехме по кофите..
Нашите управници заслужават разстрел
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.