Бъдещето на промишлеността: инфраструктура, конкуренция, енергия и образование
Седем тенденции, които може да диктуват производството в следващите 20 години


Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Развяващите знамена на 1 май профсъюзи по цял свят са парченце от сложния пъзел, който днес представлява световното производство. Работната ръка и човешкият потенциал несъмнено са важни елементи от бързата промишлена глобализация през последните 20 години. Но кои ще са водещите тенденции в следващите две десетилетия? Отговор се опитват да дадат авторите на доклада "Бъдещето на производството", издаден от Световния икономически форум.
Той бе публикуван малко преди предупреждението на Международната организация на труда, че положението със заетостта става тревожно, и особено в Европа едва ли ще настъпи подобряване на пазара на труда преди 2016 г.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
4 коментара
А да видим - ще се намери ли някой който да го прочете и осъзнае у нас!
В България:
1. Инфраструктурата ще стане още по-важна: строим магистрали, магистрали, магистрали................
2. Остра конкуренция между държавите за привличане на преки инвестиции: не се борим за чужди инвестиции........
3. Битката за ресурси: ресурси нямаме.........
4. Достъпна "чиста енергия" и ефективни енергийни политики: не виждам да имаме някакво развитие в тази област, освен перките дето никнат тук и там "засадени" от някои чичковци дето си перат паричките........
5. Иновации ще определят първенците: тук в такива неща не се инвестира, все пак БАН е на ръба, а за иновации в частния сектор да не говорим.
6. Човешкият капитал остава най-важен: и тук не инвестираме, ама въобще.
7. Политики за икономически растеж: такава нямаме.....
Правете си изводите за икономическото бъдеще на България.
До коментар [#1] от "kardinalat":
То се знае ама няма кой да го направи,може би Меркел като изгуби изборите да дойде тука за премиер.
Политиците ни (тези след бай Тошо) определено не фелат, те направо разтуриха нашата промишленост, чрез урбулешка приватизация и разбазарване за има няма 8 години .....
Що си мисли някой, че тези същите тъпунгери, могат да решат много по сложната задача, а именно да намерят "......правилната комбинация от търговия, данъци, работна ръка, енергетика, образование, наука, технология и индустриални закони ...." за 4 години мандат, за кое по напред, да се ориентират, да се уредят, да си подготвят следващите избори, къде време за такава сложна задача?
А както е формулирана в статията тя е и не решима..... щото "енергетика, образование, наука, технология " се "комбинират" за десетки години..... политиците трябва да живеят дълго като галапагоските костенурки....
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.