Защо кризата в Испания ескалира?
За неблагоприятното развитие са виновни най-вече дълговете на автономните области


Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Въпреки помощта за милиарди Испания трябва да плаща на капиталовия пазар най-високите лихви от присъединяването си към еврозоната. Едва в края на юни инвеститорите по цял свят отпразнуваха решенията от срещата на европейските държавни и правителствени ръководители в Брюксел. Борсовите индекси скочиха, лихвите по испанските облигации за няколко дни се понижиха от исторически рядко достиганото равнище от 7 до 6.3%.
Изглежда, най-накрая беше открит пътят за излизане от дълговата криза, а слабите икономически перспективи на четвъртата по големина икономика в еврозоната почти не играеха роля на финансовите пазари.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
26 коментара
Защото на испанците им е по-добре да са безработни и да получават помощи, отколкото да работят. Особено нискоквалифициран труд.
То хубаво минуси, но когато помощите са 900 евро на месец, а работната заплата започва от 1100. Някак си не виждам как ще има желаещи за тая работа. По-добре да си на шията на държавата.
До коментар [#2] от "mick":
Тези цифри ми се струват силно преувеличени - в Германия една касиерка в супермаркет взима максимално 800-900 Евро. Не понавам човек на помощи в германия лично но ме съмнява помоща да е над 400 евро.
Така че на този фон дълбоко ме съмнява помощ за безработен над 300 евро за среднист в Испания. Не че са малко пари но все пак не са такива бомбастични суми.
До коментар [#3] от "m17":
Не съм проверявал цифрите, но минималната заплата в Испания е 750 евро. В Германия изобщо няма такава. От тази гледна точка 900 евро помощи не ми се струват преувеличени. Интернет е голям, ако някой има време, може да провери.
Кризата в Испания се развива, но е далеч от ескалиране, когато чаша каже ще струва 3000 евро, защото е налична държавна грешка - ползване на непригодно за евро държавно управление.
В резултат на този държавен недъг испанците живеят в „Капана на парите”, т. е. при условия, при които са обречени жертви и колкото повече се трудят да реализират добавена стойност – толкова по-голям потенциал за стопанска криза се развива.
Тази човешка грешка е поправима и до 24 часа време след ползване на ГОДНО за евро испанско държавно управление - кризата в Испания ще е прекратена.
Кризата в Испания се развива, но е далеч от ескалиране, когато чаша кафе ще струва 3000 евро, тъй като е налична държавна грешка - ползване на непригодно за евро държавно управление.
В резултат на този държавен недъг испанците живеят в „Капана на парите”, т. е. при условия, при които са обречени жертви и колкото повече се трудят да реализират добавена стойност – толкова по-голям потенциал за стопанска криза се развива.
Тази човешка грешка е поправима и до 24 часа време след ползване на ГОДНО за евро испанско държавно управление - кризата в Испания ще е прекратена.
"Социалната държава" в Европа катастрофира.
В прочем в Германия не е по различно - помощите са колкото минималната заплата и са безсрочни т.е. може да не работиш цял живот и да караш на помощи.
Докато я има тази опция нищо няма да се оправи.
Няма ядене без работа - не стана ли ясно вече на всички??!!
Зад всичко това стоят инвеститорите. Всичко е в техниръце. Поради тяхната инвеститорска политика се разрази кризата, пак поради нея сега ескалира. Кои са тези най-могъщи хора на планетата, къде живеят и как смятат да допринесат за развититето на света?
До коментар [#3] от "m17":
аз с очите си съм виждал обява за продавачка в Берлин за 400 евро на месец. Което дори за евтин град (по западните стандарти) като германската столица е доста малко.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.