Печатни грешки
С доклада "Левесън" започва същинският дебат за баланса между свобода и етика в британските медии


Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
"Там, където пресата е свободна и всеки човек може да чете, всичко е наред." Рецептата на Томас Джеферсън от времето на създаването на САЩ изглежда ясна и лесна. Но думата свобода, особено когато се отнася за медии, се оказва трудна за определяне. А когато се прибави и понятието етика, нещата стават още по-сложни.
Колко точно сложни дава представа вероятно най-мащабният опит за анализ на печатните медии, който бе публикуван през изминалата седмица във Великобритания. Докладът на комисията начело със съдия Брайън Левесън, която работи в продължение на 17 месеца, е с дължина малко под 2000 страници. Целта му е да обясни връзките между печатните медии, властта и полицията. Както и да оцени работата на единствения досега надзираващ работата на вестниците във Великобритания орган - Комисията за оплаквания към пресата. Идеята е да се преосмислят практиките на медиите, а свободата на словото да бъде защитена.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
2 коментара
доста общи неща с нашата журналистическа действителност
>.... коалиционен партньор Ник Клег се оказа не съвсем съгласен. Лидерът на социалдемократите..
я пробвайте пак ..
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.