Френският президент готви пълзяща пенсионна реформа
Оланд може да стане първият ляв държавен глава, посегнал на френската свещена крава


Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
За да избегне всеобщия обществен гняв, посрещнал пенсионните реформи на неговия предшественик, френският президент Франсоа Оланд възнамерява да подходи по-внимателно към сектора, известен като свещената крава на французите. В контекста на острата необходимост от промени той готви постепенни мерки, които да бъдат преглътнати по-лесно от хората.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
6 коментара
То и Митеран бе първият френски президент почнал приватизация (при това социалист) :-)
Според мой изчисления, средностатистически на жените във Франция се падат около 8 години повече живот след пенсиониране, отколкото на българските. (И то при значително по-добри условия)
Според мои изчисления, средностатистически на жените във Франция се падат около 8 години повече живот след пенсиониране, отколкото на българските. (И то при значително по-добри условия)
Европа е прекалено социалистическа от много време и за да влезе в правия път трябва да се раздели с много свещени крави.
След като сами си го избраха сега да си го търпят :)
след като в европа се прие немският модел на управление във финансите на една държава, започнаха да се появяват дефицити свързани с финансирането на сектори от илономиката.
немският модел и глобализацията показва кои държави как провеждат тяхната икономическа политика и финансиране.
държвите са конфронтирани със следните проблеми:
1. те нямат парични банки които да печатът пари в националните валути и да ги задлъжняват във националните им валути заради еу договора. ЕЦБ трябва да е независима банка която неможе да финасира държавите пряко.
2. заради глобализацията се губят все повече и повече работни места и във някои сектори те не могат да се създадът чрез пряко печатане на пари както го прави УСА.
загубата на ПРОИЗВОДСТВО в тези страни води до загуба на работни места от там фирмите съкращават персонал на който фирмите плащат пенсионна осигуровка. тези пари отиват директно за изплащане на пенсии на вече пенсионираните хора и всяко следващо поколение изплаща на предходното пенсиите.
но тъй като китайската конкуренция е голяма, все повече концерни регистрират работниците си на непълен раб. ден и така месечните им вноски стават по малки.
затова във франция има такива дефицити......
тази система по немският модел и системата на свободна търговия не би трябвало да издържи дълго време.
сега системата на харчене се коригира и рационализира. въпросът е къде е границата.....
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.