

Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Вместо да порасне, на първия си рожден ден управляващата коалиция в Атина се смали. Нетипичното за Гърция трипартийно правителство бе създадено миналия юни, след като страната трябваше да отиде два пъти на парламентарни избори за по-малко от месец и половина, а Европа беше настръхнала от надвисналата опасност от разпад на еврозоната. Една година по-късно коалицията вече е двупартийна, след период на относително спокойствие гръцката политика отново е турбулентна и пак притеснява тройката кредитори от ЕС, ЕЦБ и МВФ.
Дори след оттеглянето на най-малкия партньор - Демократичната левица (ДЛ), правителството има нужното парламентарно мнозинство и направилият светкавични размествания на министри премиер Андонис Самарас изглежда решен да избегне най-катастрофалния сценарий. А именно – предсрочни избори точно през летния сезон, ключов за туризма и гръцката икономика, усложнения по споразумението с кредиторите във възможно най-неподходящия момент за германския канцлер Ангела Меркел, малко преди парламентарния вот във федералната република през септември. Но дори и Самарас да се задържи, остава въпросът какво е способно да направи правителството му, след като не успя дори да реформира обществените медии, без да се разцепи.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
1 коментар
Гърците се бунтуват ,защото всички досега са яли и пили на корем всичко е изядено а няма кой да даде и донесе още , а българите се бунтуват защото само стоят около софрата и гледат как там са седнали няколко тариката ги убеждават вече 23 години че само след няколко месеца или 800 дни за всеки ще има порциика ,ноооооо....трябва да чакат мирно за да не се срути държавата .
Оставка !
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.