О, братя, къде сте
Какво е бъдещето на "Мюсюлманското братство" след краха на властта им в Египет


Мария Петкова

Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Преди малко повече от година 27-годишният Мохамед Латиф отбелязва на бюлетината за президент името на Мохамед Морси с надеждата, че той ще поведе Египет в правилната посока. Той не е идеалният кандидат, но възможността представителят на предишния режим, Ахмед Шафик, да дойде на власт наклонява везните в полза на Морси. Вотът на Латиф не е само срещу останките от диктатурата на Хосни Мубарак, а и за човек, който по това време обещава да управлява с широка коалиция, да назначи жена и християнин за вицепрезиденти и да включи революционно настроената младеж в управлението.
Сега, 12 месеца по-късно, Латиф казва, че Морси заслужава съдбата си на свален лидер. "Той изобщо не подходи към ситуацията по правилен начин. Подигра се на кампанията на "Тамарод" за събиране на подписи срещу него, вместо да покани хората от протестното движение на разговори. Напълно забрави да включи младите в управлението", изброява инженерът по комуникации пред "Капитал".
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
3 коментара
Турският призрак се вижда иззад мъглата обвила Египет. И това е реалността, рано или късно - ще се намери форма на съчетаване на исляма и гражданското общество. Нека не забравяме - това отне на християнството повече от 400 години.
[quote#1:"kardinalat"]рано или късно - ще се намери форма на съчетаване на исляма и гражданското общество[/quote]
Не беше ли това шариата?
[quote#1:"kardinalat"]Нека не забравяме - това отне на християнството повече от 400 години.[/quote]
"Това" - искаш да кажеш сливането на религия и общество? Мисля, че Европа вървя в обратната посока - разделяне на църквата от държавата.
[quote#1:"kardinalat"]рано или късно - ще се намери форма на съчетаване на исляма и гражданското общество. Нека не забравяме - това отне на християнството повече от 400 години.[/quote]
Както подсказва колегата в коментар #2, Европа върви към обратна посока. Не виждам никакво сливане на религия и гражданско общество или политика в християнският свят.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.