Над 400 хиляди сирийски бежанци в Турция живеят извън лагери
За хуманитарната криза в Ливан ЕС ще отпусне 95 млн. евро
Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Борбата с трафика на хора трябва да е като с мафията
Европейските държави трябва да се поучат от опита на Италия в борбата с трафика на хора, гласи доклад на Европейския парламент. Документът, който ще бъде гласуван в сряда, описва картина на хората, подложени на принудителен труд в 28-те държави на ЕС. Криминалните групировки печелят около 25 милиарда евро всяка година от този нелегален бизнес. "Мафията вече не е само италианска, тя е навсякъде в Европа. Имаме си работа с октопод, който се храни от сегашната криза. Пипалата му са около активите на държавите членки", казва словенският евродепутат Таня Файон. Затова Европарламентът призовава да се създадат програми за защита на свидетелите, в които да бъдат включени участниците в мрежите за трафик на хора. Конфискуваните от престъпниците активи пък може да се използват за социални цели. Всички тези мерки се съдържат в италианската борба срещу мафията.Броят сирийски бежанци в Турция е надхвърлил 600 хиляди души и две трети от тях не са в системата на бежанските лагери, съобщи вчера Reuters. Бежанската криза заради гражданската война в Сирия се разраства всеки ден и все повече страни усещат ефектите й. Населението на Ливан е нараснало с 20% от началото на кризата. Върховният комисариат за бежанците на ООН (ВКБООН) призова в края на миналата седмица за повече и по-координирана международна помощ за съседните на Сирия държави. В същото време хуманитарните работници обаче призовават и за по-голяма отвореност към бежанците в самия Европейски съюз.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
5 коментара
А СА и Катар няма ли да подпомогнат сирийскиге бежанци или те подпомагат само бежанци които водят джихад срещу неверниците като палестинците за които да си бежанец е професия.
Да, СА и КАтар не са заинтересувани от мирни решения. Йордания засега е един от големите бежански центрове издържани от САЩ (около 100 хиляди души със 150 милиона долара). Прави впечатление че за 600 хиляди в Турция се дават 95 хиляди долара - в пъти по-малко на глава. Разбирам от ББС че хиляди чакат в Кале да бъдат приети от ЮК, назовавайки Англия "мечта".
Много приели Франция и Германия, бе!
България е бедна постокомунистическа страна и като такава не е готова да приема повече бежанци!Страна,която не е решила проблема с корупцията и остатъците от комунистическото минало,с приемането на огромен поток бежанци,които изповядват ретроградната ислямска религия,рискува нейните блага да попаднат директно в корумпираните ѝ лидери и да заприлича на африканска страна,в която всеки момент могат да избугнат кървави бунтови!После,не е почтено,направо престъпно е,бедните българи да нямат равен старт с бежанците,които се заселват у нас.На незаконните емигранти им се полага подслон,издръжка,образование,здравеопазване,работа и дори оземляване,според силноамбициозната кариеристка от ЕС-КриСталин-а,а българите,трябва да започнат от нулата,за да придобият поне едно от тези придобивки!?И накрая за 7 млн население 40 000...не е ясно колко,решаването на демографската ни криза ще е за сметка на българския етнос,което е престъпление!
Като съседна на размирните страни, Турция няма друг полезен ход! Няма и кой да я санкционира за това, защото тя не е член на ЕС! Като следваща по пътя на бежанците държава / след Турция / ние можем само да ускорим пресяването на тия хора и да им дадем зелена светлина да продължат на някъде пътя си.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход