Десет световни тенденции през 2014 г.
От по-лесното стартиране на бизнес до преосмислянето на университетската диплома
Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Коя е онази "голяма идея", която ще определи 2014 г.? Годината отсега обещава да е интересна, а развитието на технологиите предлага да погледнем на света по напълно нов начин. Предлагаме ви поглед върху някои от основните насоки, които ще дефинират следващите 12 месеца. И не се изненадвайте, че много от тях са свързани с технологии - това е новата реалност.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
21 коментара
Много интересна статия. :)
<Факултетските преподаватели трябва да работят по-близко със студентите, а друга група оценители да преглежда изпитите, докладите и рефератите.>
Първата част на пожеланието отдавна е факт в много европейски университети, най-вече в не масифицираните. За втората обаче няма воля, поне в Европа не (даже и в скандинавските не). За целта трябва да се намали натиска върху преподавателската гилдия за успех на всяка цена, т.е. да се променят критериите за успеваемост. Не съм оптимист, че това ще се случи в обозримото бъдеще.
Звучат като добри пожелания и намерения но по скоро изглеждат като горска полянка с цветенца но ... минирана . Привлича те да тръгнеш по нея а незнаеш какво заложено под тревичката .
А по принцип с информацията и достъпа до нея трябва да се борави внимателно, именно като с ценна стока, каквато тя е всъщност. Защото и пътят към Ада е постлан с добри намерения, но желаещи да се преселят там няма.
До коментар [#4] от "grinda":
Информацията си е информация - океан.
Все по-важно ще става способността да се анализира и извлича важното от нея (синтез). И естествено доверието (или репутация) на индивид или компания стават ключови.
До коментар [#5] от "k_":
Така е. Анализът и синтезът на информацията са добра бизнес-ниша не от днес, и не само за хиени като S&P, например. Сериозните компании подхождат отговорно към информацията, не я карат урбулешката на ЕЖК или Уикипедия, особено пък, що се отнася до личностна или фирмена репутация. А че трябва да се подхожда внимателно, си е факт - манипулацията на данни е доста стар спорт...
Статията е много интересна и така като гледам са на едно мнение с нашия професор Стефан Галери от ИМД :) Наздраве!
http://www.youtube.com/watch?v=ij5_e8utW9w
Тази година балонът Турция ако не се спука с трясък, то поне почна здраво да издиша. Напълно както го прогнозирах многократно и всеки път отнасях безброй минуси.
Сега въпросът е, дали една друга, по-голяма държава ще го последва. Една, която продава от 15 години запалките по цена на едро 0,02$ бройката, нейно производство фенерче със светодиод и ръчно динамо струва 2 лева в кварталната железария, а калкулатор за недовиждащи, педя дълъг и педя широк се продава за 4,99 лева в Лидл.
Моята голяма предстояща идея е...за "съвършенство на онлайн системата".
"онлайн правото да бъдеш забравен"
В първия момент прочетох "забавен" и започнах да се замислям.
Прочетох втори път и необходимостта да мисля отпадна! :-)
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.