Развитието на градовете става специален приоритет на Европа
Еврокомисията очаква близо 60% от средствата на фонда за регионално развитие да се насочат в тази област през новия програмен период


Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
6 коментара
Нормално е да има проблеми - в момента блоковете са сбирщина от хора с всякакъв социален статус, и е трудно всички да заделят някаква сума за саниране (да не говорим, че има и неоткриваеми собственици). Дори и общината насила да санира сграда и след това тръгне да си търси парите, пак ще настане дандания. И това за всеки отделен блок!!!
До коментар [#1] от "rainbou1": Много си прав, а липсата на цялостна визия как искаме да изглежда София през 2030 например ограничава още повече възможносттите.
Имали нещо, което да не е приоритет за ЕС? Дават се милиони за високоскоростен интернет в паланки с по 100 души жители от които никой няма компютър. Дават се стотици милиони субсидии за зърнопроизводство при условие, че повечето зърнопроизводители са крупни фермери. На моменти определено имам дежа ву свързано с логиката на решенията взимани по време на зрелия социализъм.
Единственият начин според мен, ако тези тенденции са верни и след 40 години извън големите градове живеят около 10-15 % от населението на Европа, е тези огромни територии да се обработват правилно и с перспективи. Да се улесни кандидатстването за субсидии, по малки кредити за малки и бъдещи фирми. Не "големите" играчи пак да изкупят всичко. А дори и така да стане, нека се ангажират, хората които работят при тях да получават нормални доходи. Само и единствено тогава по голям процент от хора - тези в градовете и тези, не в големите населени места, ще имат шанс да са доволни от ЕС, или в каквато и структора да са/сме.
Това е като със строенето на повече пътища в един голям град.Уж трябва да реши проблема със задръстванията,но не става нищо такова защото това стимулира използването на автомобили и инфраструктурата никога не може да насмогне на увеличаващия се трафик.Личното ми мнение е,че трябва да се прави точно обратното,приоритетно да се изгражда инфраструктура в малките населени места за да се стимулират хората и бизнеса да работят там.За да не събира по-голямата част от населението на една държава в няколко големи града,никой няма полза от това.
Ние пък ще развиваме селата. Все сме на опаки. На 1000 човека болница, аптека и асфалт. Сигурно, защото сме по-богати от европейците.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.