Срещите Меркел - Оланд не успяват да прикрият политическото разделение
Надеждите са, че украинската криза ще сплоти Германия и Франция


Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Когато двама световни лидери трябва открито да показват, че са единни, това рядко е знак, че всичко върви добре, пише Reuters. Миналата седмица германският канцлер Ангела Меркел и френският президент Франсоа Оланд се срещнаха неофициално в Германия, където направиха общо изявление за кризата в Украйна и обещаха да координират отблизо бъдещето на Европа, след като станат ясни резултатите от предстоящия вот за Европейски парламент.
Статията, която искате да прочетете е част от архива на "Капитал", който е достъпен само за абонати. Той включва над 200 000 стати с всичко за бизнеса, политиката и обществото в България от 1993 г. насам.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици * Към офертата
* Aбонамент за Капитал - 2 лв./седмица през първите 12 седмици, а след това - 7.25 лв./седмица. Абонаментът Ви ще бъде подновяван автоматично и таксуван на месечна база. Може да прекратите по всяко време. Само за нови абонати, физически лица.
10 коментара
Не съм сигурен за обединяващата роля на Украйна. Докато Германия спазва правилата по санкциите спрямо Русия и губи икономически, французите решиха вчера да произведат договорените с Русия кораби - хеликоптерни площадки тип "Мистрал", т.е. да не изпуснат милиардните приходи.
Че къде в "правилата по санкциите спрямо Русия" има забрана за продажба на кораби??? То санкции на практика няма, забраниха на 50-60 човека да посещават ЕУ и това е.
До коментар [#2] от "fec32306340":
Е, и няколко банки, включитено 17-та по обеми в Европа Банк России, енергийни фирми, военното сътрудничество и други дреболии - козметика ... С други думи отново за "интереса и влиянието му върху динамиката на феса."
С други думи "всичката пара в свирката". Аз под санкции разбирам Германия да спре да купува руски газ например.
До коментар [#4] от "fec32306340":
Което няма как да стане, все пак имат директна линия по Северния Поток, а германците са прагматични хора. Предложенията на САЩ за задоволяване нуждите на Европа с природен газ са високо спекулативни, главният фокус е в достъпа на американски компании за добив на шистов (фракинг) газ в Източна и Югоизточна Европа. Дано немският външен министър успее да убеди украинското правителство да започне преговори със сепаратистите и намалят напрежението, защото при тази крехка икономика много не е нужно нещата да стагнират.
И аз си мислех че и двете страни ще се нахвърлят с нож и вилица да "демократизират" Украйна ... но явно няма разбирателство че ще има за всички ...
Да но и двамата са на синджирчето и макар и с неохота, задружно и цинично, подкрепат всяка задокеанска инициатива.
[quote#1:"daskal1"]окато Германия спазва правилата по санкциите спрямо Русия и губи икономически, [/quote]
Нещо не се забелязва какви правила спазва Германия, напротив г-жа Меркел много се е снишила, чакайки случайно бурята около приятеля й Путин да отмине.
Точно кризата в Украйна показа на колко различни езици се говори в "единното европейско семейство", защото стана дума за пари. Едно е да си говорим преди избори, друго си е крайните резултати. А такива - няма. Нито една сериозна санкция не е факт.
мисля, че когато взимаш решения, без значение в коя област, в ситуация пред война приоритетен и може би дори единствен мотив може да бъде само и единствено мирът.
никакви икономически интереси не стоят на преден план в момента. не и такива, които да са по-тежки и сложни от заплахата от война в Украйна.
ако народите не могат да се разберат, каква икономика какви пет лева...
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.