Отслабената Франция губи влиянието си в Европа
Причините за това са икономически и вътрешнополитически
Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Не е добър знак, когато лидер на членка на Г-7 трябва да доказва, че неговата държава все още е важна, пише Reuters. Точно това се наложи на френския президент Франсоа Оланд по време на среща на ЕС миналия месец, след като неговата Социалистическа партия бе победена от крайнодесния "Национален фронт" на изборите за Европейски парламент.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
2 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
9 коментара
Показателно е, че напоследък избират предимно цоциалисти и ксенофоби - нищо общо с европейските ценности и устои. Смело надолу!
1. "... Оланд многократно е заявявал, че иска да преориентира ЕС от политиката на икономии към насърчаване на растежа и заетостта ..." (с държавна намеса, разбира се).
2. "... някои френски представители признават за намаляването на участието на Париж в игрите на влияние в ЕС ..."
-----
Френския Обама. И двамата съвсем успешно превръщат страните си от империи в просто големи и задлъжнели до ушите държави. Под виковете на въздесъщите комунисти, които под "социална справедливост" разбират държавни служби, от които мързела да не може да бъде уволнен дири и 3 седмици след като е умрял. Разбират да нямат шефове, никой да не ги натиска да работят и да не си връщат кредитите. И всички да следват психология и публична администрация, евентуално актьорско майсторство. Колко умно!
Е, може да се наложи ученето на китайски в един момент, но то е друга бира. Социалистическия запад се крепи на същите устои на които всяка Понци схема. Това се знае отдавна, но "докато оркестъра свири, трябва да танцуваш", както се изрази един обвинен банкер преди 3-4 години :-) А на изток Путин и Ердоган измислят нови начини за провал. Същата истоия и в арабския свят. Комунизма най-накрая победи. Донесете сметката и четете причините за израза "мрачно средновековие", което е нищо друго освен финансов колапс на Римската империя (много правоимащи граждани и малко работещи селяни) и демографски колапс. Натам отиваме.
До коментар [#2] от "misho73":
Пепел ти на устата... макар че за съжаление, звучиш като Касандра :(
От друга страна, ако това сме си заслужили, никой не ни е виновен. Хубавото е, че рано или късно, ефективността побеждава... средновековието и то не е било вечно, а днес вероятно ще мине за под едно поколение (имайки предвид днешния темп на развитие)
До коментар [#2] от "misho73": tniia-deficit-ubi-dreven-rim-razcvet-i-zalez.53083 7
Пропусна да споменеш социалните помощи.
Една от основните причини за разпадане на римската имеприя е финансовия колапс вследствие на социалните помощи или "хляб и хрелища"
Имаш една огромна тъпла в рим,която освен изхранване и скъпи гладиаторски битки,получава и по късно други привилегии(щом Октавин не е успял да спре това,представи си за каква раздудост става дума).
Изведнъж има два типа-едни лентяи които получават всичко наготово и други които бачкат като волове-естествено на последните им писва и почват леко по лека да присъединяват към първите,на което държавата отговоря със Закрепостяване.....................и става още по хубаво.
Краят е неизбежен
Ето една статийка и открий прилите/разликите със сега
http://borsi.blog.bg/history/2010/04/18/kak-biudje
Каквото и да си говорим, основната причина е: защото са социалисти! Независимо от "добрите си помисли" социалистите неминуемо разхлабват държавните финанси и поради усилена употреба на непазарни мерки в края на управлението си връщат държавата 2-3 години назад в развитието й.
"Оланд винаги е бил слаб на срещите на Европейския съвет. Той не обича конфликтите. Винаги се е присъединявал към компромисите, а не ги е договарял."
Посредствен политик с безпринципно управление, носещо по течението на тясната партийна линия и широко скроеният популизъм.
Не е виновен само Оланд. При Саркози са загубили 250 хиляди работни места в индустрията и в крайна сметка се деиндустриализират от много години. Проблемът е, че производството в съседна Германия е по-евтино, дори на моменти там е по-евтино в сравнение с производителността при южните европейски държави.
"Защото сме социалисти!"
С това всичко е казано...
С тази креатура на предишната си съжитела ситуациата на Франция е повече от жалка. Чудесна страна но пример за последствията от политически коректни тъпънари на власт
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.