Дългото пътуване на Хилъри Клинтън
Още преди да е обявила официално дали ще се влезе в битката за Белия дом през 2016 г., тя вече е кандидатът, с когото всички се съобразяват


Младен Петков

Седмични новини за европейски регулации, бизнес и финансиране.
Самата тя продължа да повтаря, че все още не е решила. Но за всички останали нещата се свеждат до това не дали, а кога Хилъри Клинтън ще обяви, че влиза в битката за Белия дом.
Въпреки че до следващите президентски избори в САЩ остават още две години, тя не може да избяга от въпроса ще опита ли отново, след като през 2008 г. беше победена от Барак Обама в титаничната надпревара за президентската номинация на Демократическата партия. Внимателно дирижираната обиколка за представяне на новата й книга "Hard Choices" ("Трудни решения"), посветена на годините й като държавен секретар, бе изтълкувана като начало за кампанията й за Белия дом. И макар Хилъри да дава уклончиви отговори по темата, никой друг от претендентите сред демократите не смее да хвърли ръкавицата и към някогашната първа дама се сипят критики, че е блокирала ринга. А в лагера на републиканците се питат най-вече дали Хилъри може да бъде победена и от кого.
Статиите от архива на Капитал са достъпни само за потребители с активен абонамент.
Вече съм абонат Абонирайте сеВъзползвайте се от специалната ни оферта за пробен абонамент
1 лв. / седмица за 12 седмици Към офертата
Вижте абонаментните планове
5 коментара
Вече се съобразяват с Челси. Явно има тенденции за формиране на политически династии които са в състояние да привлекат необходимите огромни инвестиции (последните избори се вътяха над 1 милиард на кандидат на финала) за инсталирането на подходящия за интересите на по- силните за момента групировки на корпоративния капитал.
От Европейска гледна точка, аз мисля, че Хилъри Клинтън може да защити реномето на човек, който знае как да се справи с проблемите на средната класа, ако покаже адекватна реакция на изключване от попадане в същия проблем, с който се бори, например задлъжняването.
В една подборка на Фигаро от 25ти юни, 2014, за защитата на Хилъри Клинтън от обвинения в склонност към "задлъжняване", изданието цитира професора по политическа история от Принстън, Джулиън Зелцър, който счита, че Хилъри Клинтън трябва да се "концентрира върху политиката, поради това,че има досие, което показва, по-скоро добра защита на средната класа."
Оценката идва навреме и на място, за да конкретизира един план, представен на конференция в Денвър и засягащ помощ за наемане на млади хора през партньорства с големи предприятия като JPMorgan Chase, Microsoft, Marriott и Gap.
Формулата, която в Европа би довела до социални харчения без полза за безработните млади хора и със свръхнатоварване на компаниите, в полза на временна слава на обикновено леви управления, тук има вътрешна корекция.
Според Зелцър, цитиран от Фигаро, акцента в този план, би трябвало да показва как компаниите се включват в борба, която ги лишава от благосклонност и протекции (на държавата).
Може ли господин Младен Петков, автор на статията "Дългото пътуване на Хилари Клинтън" да обясни, каква е причината за алитеративно натрупване на "п" и "пр" в изречението: "Но най-голямото съмнение е дали тя би успяла да сложи край на парализиращата политическа поляризация във Вашингтон."
Друг път съм срещала негови статии с натрупване на "у", но този път е прекалено звучно. Питам за формалността на израза, в смисъл да не би да съм изпуснала нещо сензационно във всъщност много сериозната предизборна ситуация в Белия Дом?
Успех Хилари в битката за Белия дом,но се постарай ако спечелиш Бил да си остане вкъщи;)
"В царството на слепите и едноокият е цар"-мисля,че с това мога да се обобщи извода от статията...САЩ не са имали "солидни" политици от времето на Рейгьн и Кисинджьр,хората които ги представляват в момента са пьлни палячовци.Включително Мадам Клинтьн-неведньж коментарите й по наболели теми са предизвиквали изумление и вьпросителни около психичното й равновесие.
Нов коментар
За да публикувате коментари,
трябва да сте регистриран потребител.
Вход